Solar Energy Blog
0

Forum

Forum służy do wymiany pomysłów, uwag, spostrzeżeń, rozwiązań…
Zapraszamy do aktywnego udziału!
Przydatne skrót klawiszy:
alt+shift+h = pomoc edytora
alt+shift+z = dodatkowe menu edytora

 

WAŻNE: prośba ogromna o zakładanie nowych wątków, gdy pojawia się nowe zagadnienie. Aktualnie ciągną się pojedyncze tematy (“Kilka pytań nowicjusza”), które zaczęły się od uruchomienia falownika, a przeszły [wcale nie płynnie] do gwarancji i pomp ciepła. Jak Ci, którzy przyjdą po nas, mają się w tym odnaleźć???. Pytania nie związane z tematem danego wątku będą usuwane przez Administratora!

 

Nawigacja po forum
Musisz się zalogować jeżeli chcesz umieszczać wpisy i zakładać tematy.

Aktualizacja 3.18.7-1

PreviousPage 3 of 4Next

Masz rację @zuchnet1gmail-com 3.18.7-1 to jest fix:

_________________________________________________________________________________________
Software version: V3.18.7-1 (Hotfix)

Bugfixes:
Reestablishing a connection to Solar.web can take up to 5 minutes
Time/date is no longer reset by a restart _________________________________________________________________________________________
Software version: V3.18.6-1
Bugfixes:
Time zone information has been updated
The sending of incorrect data with Push Service has been fixed
The use of older inverters without PMC has been improved _________________________________________________________________________________________

 

Witam

zaktualizowałem datamenager w froniusie do wersji 3.18.7-1

i przestał się komunikować z domoticzem dostaje taką odpowiedż  ma ktoś podobną sytuację?

http://XXXXXXXX/solar_api/v1/GetInverterRealtimeData.cgi?Scope=Device&DeviceID=1&DataCollection=CommonInverterData

sprawdzałem id falownika jest 1 (Datacom) czy to błąd w nowym oprogramowaniu ?

instalowałem firmware 2x reset datamenager  nic nie zmienił.

{
   "Body" : {
      "Data" : {}
   },
   "Head" : {
      "RequestArguments" : {
         "DataCollection" : "CommonInverterData",
         "DeviceClass" : "Inverter",
         "Scope" : "Device"
      },
      "Status" : {
         "Code" : 6,
         "Reason" : "CGI-Args: Invalid parameter '' for attribute 'DeviceId' (must be numeric)",
         "UserMessage" : ""
      },
      "Timestamp" : "2021-07-14T1700"
   }
}

Moze ktos z kolegow przypadkiem ma wersje strasza od ostatniej lub link skad by mozna bylo ewentualnie pobrac bo u mnie rowniez domoticz rzestal sie komunikowac z froniusem

 

 

Może z jakiegoś powodu, fronius nie chce, żeby się komunikować z domoticzem? Czy ktoś z panów czerwonych wiec coś na ten temat? 

Grzegorz dzięki 😉

Panowie problem rozwiazany:

Trzeba w skrypcie zmienic jedna literke w url do API,  "D" na "d" i wszystko smiga

http://192.168.1.199/solar_api/v1/GetInverterRealtimeData.cgi?Scope=Device&DeviceID=1&DataCollection=CommonInverterData - nie dziala

http://192.168.1.199/solar_api/v1/GetInverterRealtimeData.cgi?Scope=Device&DeviceId=1&DataCollection=CommonInverterData - dziala

Pozdrawiam

Adam Kostrzewa has reacted to this post.
Adam Kostrzewa

To D zamiast d to literówka kolegi @miroslawlukaszewski64gmail-com czy inwencja deweloperów froniusa? Bo jak to drugie to ludzie sami na to nie wpadną, że się "d" zmieniło. Apropos @kniaziopoczta-onet-pl jak na to wpadłeś?

To sprawka developerow (chyba). Wpadlem na to iscie przypadkowo. MIalem spisane w pliku txt wszystkie polecenia API dla Froniusa i po feralnej aktualizacji zaczalem je uruchamiac. Jakiez bylo moje zdziwienie gdy polecenie z nieszczesnym "ID" z pliku txt zadzialalo gdyz bylo zapisane jako "Id". Apropos polecen z pliku txt- wszystkie maja "Id" (kopiowane z internetu).

Nie wiem dlaczego akurat w skrypcie mialem "ID" (bo tak mial autor 🙂 )

Pozdrawiam

 

A mógłbyś się podzielić tym plikiem. Nie wiem jak jest duży, czy da się go tu wkleić. Żeby nie było, że piszemy nie na temat, może załóż nowy temat. 😉

 

Andrzej Sadowy has reacted to this post.
Andrzej Sadowy
Cytat z Adam Kostrzewa data 1 sierpnia 2021, 19:48

A mógłbyś się podzielić tym plikiem. Nie wiem jak jest duży, czy da się go tu wkleić. Żeby nie było, że piszemy nie na temat, może załóż nowy temat. 😉

 

192.168.1.199/solar_api/GetAPIVersion.cgi
192.168.1.199/solar_api/v1/GetInverterRealtimeData.cgi?Scope=System
192.168.1.199/solar_api/v1/GetInverterRealtimeData.cgi?Scope=Device&DeviceId=1&DataCollection=CumulationInverterData
192.168.1.199/solar_api/v1/GetInverterRealtimeData.cgi?Scope=Device&DeviceId=1&DataCollection=CommonInverterData
192.168.1.199/solar_api/v1/GetInverterRealtimeData.cgi?Scope=Device&DeviceId=1&DataCollection=MinMaxInverterData
192.168.1.199/solar_api/v1/GetInverterRealtimeData.cgi?Scope=Device&DeviceId=1&DataCollection=3PInverterData
192.168.1.199/solar_api/v1/GetLoggerInfo.cgi
192.168.1.199/solar_api/v1/GetLoggerLEDInfo.cgi
192.168.1.199/solar_api/v1/GetInverterInfo.cgi
192.168.1.199/solar_api/v1/GetActiveDeviceInfo.cgi?DeviceClass=System
192.168.1.199/solar_api/v1/GetPowerFlowRealtimeData.fcgi?Scope=System
192.168.1.199/solar_api/v1/GetMeterRealtimeData.cgi?Scope=System

A tak wyglada to wszystko w Domoticzu:

 

Dodane pliki:
  • pvdomoticz.jpg
Adam Kostrzewa has reacted to this post.
Adam Kostrzewa

Super, dzięki.

Andrzej Sadowy has reacted to this post.
Andrzej Sadowy
PreviousPage 3 of 4Next