Solar Energy Blog
0

Forum

Forum służy do wymiany pomysłów, uwag, spostrzeżeń, rozwiązań…
Zapraszamy do aktywnego udziału!
Przydatne skrót klawiszy:
alt+shift+h = pomoc edytora
alt+shift+z = dodatkowe menu edytora

 

WAŻNE: prośba ogromna o zakładanie nowych wątków, gdy pojawia się nowe zagadnienie. Aktualnie ciągną się pojedyncze tematy (“Kilka pytań nowicjusza”), które zaczęły się od uruchomienia falownika, a przeszły [wcale nie płynnie] do gwarancji i pomp ciepła. Jak Ci, którzy przyjdą po nas, mają się w tym odnaleźć???. Pytania nie związane z tematem danego wątku będą usuwane przez Administratora!

 

Nawigacja po forum
Musisz się zalogować jeżeli chcesz umieszczać wpisy i zakładać tematy.

Aktualizacja 3.18.7-1

PreviousPage 4 of 4

Witam.

Dzisiaj na stronie konfiguracyjnej falownika pojawiła nowa wersja oprogramowania 3.18.7-1. Aktualizacja została pobrana, przy instalacji aktualizacja osiągnęła poziom 80% gdy nagle rozłączyło mnie z falownikiem po WiFI. Z chwilą gdy odświeżyłem stronę wyświetla się komunikat: ta witryna jest nieosiągalna. Nie pomaga aktywowanie ponownie modułu Wifi i ponowne łączenie się z falownikiem. Jakieś porady?

Ta wersja jest już dostępna od dłuższego czasu.

A widzisz w ogóle wskazanie produkcji na solarweb/aplikacji?

Możesz spróbować wyszukać falownik w swojej sieci.

A próbowałeś podłączyć się z falownikiem używając jego punktu dostępowego?

A widzisz w ogóle wskazanie produkcji na solarweb/aplikacji? - nie rozumiem co masz na myśli.

tak próbowałem się łączyć z falownikiem za pomocą punktu dostępowego jednakże kiedy wchodzę na stronę konfiguracyjną http://192.168.250.181 już po połączeniu z fakownikiem wyświetla się komunikat ta witryna jest nieosiągalna. Nie znam żadnego innego sposobu aby się dostać do strony konfiguracyjnej falownika.

Rozumiem że jesteś tylko właścicielem PV nie instalatorem.
Cytat z Bartłomiej Urbaś data 30 października 2021, 23:29

A widzisz w ogóle wskazanie produkcji na solarweb/aplikacji? - nie rozumiem co masz na myśli.

A znasz stronę https://www.solarweb.com/   - logujesz się na swoje konto i jak falownik jest komunikuje się ze stroną/serwerami solarweb to powinno być widać jakieś wskazanie mocy bieżącej oraz jakiś wykres/bilans energetyczny danego dnia.

Można jeszcze spróbować zaktualizować soft przez usb.

To może lepiej zadzwoń na infolinię Fronius powinni pomóc.

Fronius Polska Sp. Z o. o.
ul. Gustawa Eiffel`a 8
44-109 Gliwice
Telefon: +48 32 621 07 00
Faks: +48 32 621 07 01
Sales.poland@fronius.com
http://www.fronius.pl/

A czy znana jest data udostępnienia 3.18.7-1 dla wszystkich? Mój DM jest na 3.16 i kilka rejestrów modbusa jest niepoprawnie obsługiwanych.

3.18.7-1 widoczna jest w Solarweb od lipca.

Wychodzi na to że nie jest widoczna dla każdego falownika...

Cytat z Adam Korzybski data 28 listopada 2021, 20:25

3.18.7-1 widoczna jest w Solarweb od lipca.

W lipcu to mój Symo 10 i Dm był jeszcze u dystrybutora lub w fabryce. Do dnia dzisiejszego 3.18 nie widzi. Symo zaktualizowało się do wersji fro32450.

u mnie wygląda że dostępna jest 3.16.7-1  pomimo, że zainstalowaną mam  3.18.7-1

Dodane pliki:
  • Zrzut-ekranu-2021-11-30-o-10.02.42.png
PreviousPage 4 of 4