Solar Energy Blog
0

Forum

Forum służy do wymiany pomysłów, uwag, spostrzeżeń, rozwiązań…
Zapraszamy do aktywnego udziału!
Przydatne skrót klawiszy:
alt+shift+h = pomoc edytora
alt+shift+z = dodatkowe menu edytora

 

WAŻNE: prośba ogromna o zakładanie nowych wątków, gdy pojawia się nowe zagadnienie. Aktualnie ciągną się pojedyncze tematy (“Kilka pytań nowicjusza”), które zaczęły się od uruchomienia falownika, a przeszły [wcale nie płynnie] do gwarancji i pomp ciepła. Jak Ci, którzy przyjdą po nas, mają się w tym odnaleźć???. Pytania nie związane z tematem danego wątku będą usuwane przez Administratora!

 

Nawigacja po forum
Musisz się zalogować jeżeli chcesz umieszczać wpisy i zakładać tematy.

Aktualizacja datamanagera w Gen24

Szanowni,

Pacjent: Gen24 - 10 kw

pokazujemi coś takiego w komponentach:

Zainstalowane: 1.19.7-1
Dostępna: 1.19.7-1
i jest możliwość zaznaczenia i uruchomienia aktualizacji co próbowałem wykonać już 3 razy.
Normalnie bym się tym nie przejmował ale co jakiś czas falownik zgłasz błąd:
Przyczyna/rozwiązanie
7. Nieaktualne oprogramowanie
7. Zainstaluj najnowsze oprogramowanie
Czy to jest normalne czy aktualizację należy wykonać w inny sposób, czy nie trzeba jej wykonywać skoro pokazuje mi taką samą wersję dostępną jak zainstalowana. Co w takim razie z błędem 1175?

Jeśli na gwarancji, to zgłoś do serwisu Fronius lub instalatora.

 

Pozdrawiam

JK

Szanowny Panie,

Jest to błąd (komunikat) informujący o zbyt małej mocy DC, występuje zawsze na koniec dnia.

W temacie aktualizacji ma Pan aktualne oprogramowanie.

Pozdrawiam,

Sebastian Słabosz

Ok, rozumiem. Trochę zmartwiło mnie to bo na pozostałych falownikach (Symo 8 i 20 kw) nie występuje taki błąd + sugestia aktualizacji oprogramowania przez solarweb.

Na symo masz za to błędy podobne: 306, 307, 522, 523... Nie analizowałem Gen24 ale bardzo możliwe że ten błąd jest zbieżny z dodatkowymi możliwościami zasilania urządzeń bez sieci/wydzielonych obwodów etc...

Co do aktualizacji w Symo też jest taki dziwny błąd możliwości klikania w przycisk aktualizuj nawet jak mamy najnowszy soft, przynajmniej tak było jakiś czas temu więc pewnie w Gen jest podobnie...