Solar Energy Blog
0

Forum

Forum służy do wymiany pomysłów, uwag, spostrzeżeń, rozwiązań…
Zapraszamy do aktywnego udziału!
Przydatne skrót klawiszy:
alt+shift+h = pomoc edytora
alt+shift+z = dodatkowe menu edytora

 

WAŻNE: prośba ogromna o zakładanie nowych wątków, gdy pojawia się nowe zagadnienie. Aktualnie ciągną się pojedyncze tematy (“Kilka pytań nowicjusza”), które zaczęły się od uruchomienia falownika, a przeszły [wcale nie płynnie] do gwarancji i pomp ciepła. Jak Ci, którzy przyjdą po nas, mają się w tym odnaleźć???. Pytania nie związane z tematem danego wątku będą usuwane przez Administratora!

 

Nawigacja po forum
Musisz się zalogować jeżeli chcesz umieszczać wpisy i zakładać tematy.

Bateria do zwykłego falownika

Page 1 of 3Next

Posiadam w tej chwili falownik symo 5.0.3 i panele 7440w, w przyszłości chciałbym dołożyć baterie. Nie wiem czy są jakieś moduły, które to umożliwiają, czy też muszę mieć wersja falownika hybrydowego. Jeśli muszę mieć falownik hybrydowy, to czy wystarczy, że dokupię falownik symo hybrydowy 3.0.3.S. pytanie czy wtedy powinien on być ustawiony master czy slave. Oczywiście dodałbym klika paneli aby moc była co najmniej 8kw.

Kwestia jaki efekt chcesz osiągnąć zamontowaniem tych baterii?

Wedle rozbudowy to czy wszystkie panele masz w kierunku południowym czy jednak inny układ.

Wszystkie panele mam na południe, myślę o bateriach jeśli będzie dofinansowanie w nowej edycji mojego prądu. Bateria miałaby magazynować energię w małym zakresie tj. pokrywać zapotrzebowanie nocne. Nie znalazłem żadnego modułu, który działałaby z falowaniem niehybrydowym, wydaje się, że powinno coś takiego być z uwagi na pewnie duże zapotrzebowanie.

Witam,

Proszę zapoznać się z tym tematem https://www.forum-fronius.pl/download/fronius-microgrid-z-victron-energy/

 

Pozdrawiam
Artur

  1. Dzięki, zapoznałem się, z tym, że ja nie chcę mieć sieci wyspowej, nadwyżka po naładowaniu bateri ma być oddawana do sieci, a gdy baterie są puste ma być z sieci pobierana.

Webinarium od 8 minuty oraz od 33 minuty wyjaśni Ci wszystko.

Pozdrawiam
Artur

Obejrzałem film, tylko nigdy nie znalazłem takiej ładowarki w sprzedaży.

Szanowny Panie Sebastianie,

https://www.victronenergy.com/where-to-buy

Proszę wpisać tylko region.

Pozdrawiam:
Michał Kściuczyk
Fronius Polska

Dziękuje. Myślałem, że fronius ma taką ładowarkę. Która kategoria urządzeń na stronie dystrybutora umożliwa podłączenie fronius symo do baterii i sieci energetycznej? Wskazany link umożliwia tylko ustalenie lokalnego dystrybutora, a informacje podane przez daną firmę są reklamą jego usług, nie wiem jakiego urządzenia szukać.

To może tak: LINK    jakie urządzenie konkretnie ci potrzebne to już musisz ustalić co oczekujesz, ile chcesz wydać na to kasy oraz inne zmienne...

Alledrogo z Victron: LINK

Podejrzyj sobie na np na tym kanale youtube LINK, trochę pokazuje co i jak, w necie jest tego troszkę...

W ofercie Fronius chyba nie ma dedykowanej ładowarki, mogę się mylić nie znam całej oferty... Nikt nie poda ci konkretnego modelu przy założeniu że potrzebujesz jakiejś ładowarki, Victron ma troszkę tego w swojej ofercie...

Page 1 of 3Next