Solar Energy Blog
0

Forum

Forum służy do wymiany pomysłów, uwag, spostrzeżeń, rozwiązań…
Zapraszamy do aktywnego udziału!
Przydatne skrót klawiszy:
alt+shift+h = pomoc edytora
alt+shift+z = dodatkowe menu edytora

 

WAŻNE: prośba ogromna o zakładanie nowych wątków, gdy pojawia się nowe zagadnienie. Aktualnie ciągną się pojedyncze tematy (“Kilka pytań nowicjusza”), które zaczęły się od uruchomienia falownika, a przeszły [wcale nie płynnie] do gwarancji i pomp ciepła. Jak Ci, którzy przyjdą po nas, mają się w tym odnaleźć???. Pytania nie związane z tematem danego wątku będą usuwane przez Administratora!

 

Nawigacja po forum
Musisz się zalogować jeżeli chcesz umieszczać wpisy i zakładać tematy.

BRAK BILANSU (WYKRESÓW) PRODUKCJI W SOLARWEB

PreviousPage 2 of 2

4.maja - znowu coś sie dzieje z solar.web, nie raportuje co godzinę, zatrzymało sie na godz.9 i stoi.....

https://www.forum-fronius.pl/forum/topic/czestotliwosc-odswiezania-danych/?part=4#postid-960

Witam, ja u siebie wymienilem ruter i caly dzien z siecia walczylem myslac ze problemy leza po mojej stronie. Zalogowalem sie tu by zadac pytanie odnosnie wlasnie wykresow bo nie wiem czy u mnie cos nie tak czy tak ma byc. Problem mam taki ze posiadam dwa falowniki polaczone kablem sieciowym jeden wysyla dane do sieci przez wifii, mam tez ustawione ograniszenie wysylania pradu do sieci, wszystko ladnie pracuje tylko ze w danych na wykresie brak zuzycia wlasnego podczas gdy falowniki redukuja moc, gdy slonca malo i instalacja sie nie "ogranicza" dane sa wysylane i widoczne na wykresie.Oczywiscie w instalacji jest smartmeter w punkcie zasilania

Dodane pliki:
  • wykres.jpg

U mnie to samo. Wiecie już może coś na temat tej aplikacji? Kiedy to wróci do normy

Dodane pliki:
  • Screenshot_20190518-225732_Chrome.jpg

Potrzeebuje pomocy przy ustaleniu czy załączony wykres jest prawidłowy. Od roku szukam co powoduje ze zużywamy ponad 100kwh prądu dziennie. Mam już założone liczniki na połowie sprzętów w domu i nic nie ma ponadprrogramowego zużycia. Wczoraj przeglądając wykresy zużycia energii z aplikacji zauważyłam ze zawsze w nocy zużycie jest małe a w dzień rośnie prawie proporcjonalnie do produkcji. Nigdy produkcja nie jest większa od zużycia. Pomóżcie proszę mi to rozszyfrować.

Dodane pliki:
  • FEE10E4E-811C-46DD-98F5-31A9407E5F64.jpeg

Dziennie 100kWh? To ile płacicie za prąd?

Chodzi ci tylko o wskazania na solarweb? Jaki licznik macie podpięty pod falownik?

Jak wygląda kwestia zużycia odczytanego z licznika OSD?

Tak wczoraj np 137kwh dziennie. A nie było nas w domu prawie cały dzień. Na pozostałe pytania nie znam odpowiedzi. A zużycie i produkcja z głównego licznika energetyki jest zbliżone do tego co pokazuje aplikacja. Tylko widzę z obserwacji ze im większe słońce tym większe zużycie a jak pada deszcz to zużycie  jest żadne. Tak samo w nocy zużycie schodzi do minimum

Jaki licznik jest zamontowany do pomiaru zużytej energii?? Jeśli na przekładnikach to został on źle podłączony i dlatego pomiar jest nieprawidłowy. Prawdopodobnie licznik zasilony jest przed przekładnikami i wówczas uzyskujemy taki efekt. Przekładniki mają być na samym początku instalacji. Druga sprawa to kolejność przekładników w stosunku zasilenia licznika - czyli jeśli L1 na liczniku to pierwszy przekładnik również na tej samej fazie. Jeśli montowała to firma proszę się do nich zgłosić żeby poprawili.

Co do licznika od operatora to jest on już dwukierunkowy?? Bo jeśli nie to będzie liczył podwójnie - zużycie + produkcja.

Jak podałaby by Pani odpowiedzi na zadane pytania to może ktoś byłby w stanie coś podpowiedzieć a tak to możemy tylko gdybać. Inną opcją jest zrobienie zdjęć instalacji, liczników etc...

To w takim razie chyba najlepiej będzie skontaktować się z instalatorem, chyba że nie ma takiej możliwości, nie chcecie tego robić etc... to proszę podać miejscowość z jakiej jesteście, może ktoś z forum będzie miał do was blisko i będzie mógł podjechać i ocenić z bliska sytuację lub podrzuć kontakt do kogoś sensownego.

PreviousPage 2 of 2