Forum

Forum

Forum służy do wymiany pomysłów, uwag, spostrzeżeń, rozwiązań…
Zapraszamy do aktywnego udziału!
Przydatne skrót klawiszy:
alt+shift+h = pomoc edytora
alt+shift+z = dodatkowe menu edytora

 

WAŻNE: prośba ogromna o zakładanie nowych wątków, gdy pojawia się nowe zagadnienie. Aktualnie ciągną się pojedyncze tematy (“Kilka pytań nowicjusza”), które zaczęły się od uruchomienia falownika, a przeszły [wcale nie płynnie] do gwarancji i pomp ciepła. Jak Ci, którzy przyjdą po nas, mają się w tym odnaleźć???. Pytania nie związane z tematem danego wątku będą usuwane przez Administratora!

 

Nawigacja po forum
Musisz się zalogować jeżeli chcesz umieszczać wpisy i zakładać tematy.

Datamanager 2.0 - do jakich falowników pasuje?

Witam. Dostaję  pytania od użytkowników starszych inwerterów typu IG czy do ich inwertera pasowała by karta Datamanager. Nigdzie nie znalazłem takiej listy kompatybilnych urządzeń. I tak na gorąco - czy do IG Plus 70 będzie pasowała?

Dzień dobry,

W falownikach Fronius IG można zainstalować kartę DataManager 2.0 - ta kompatybilność wstecz, to jedna z wielu zalet rozwiązań do monitorowania Fronius. Kartę najlepiej zakupić w specjalnej wersji, dostosowanej do montażu w falownikach IG. Jej numer zamówieniowy to 4,240,036

Należy także zwrócić uwagę na wersję oprogramowania w falowniku, jak poniżej:

  • Fronius IG15-60  - wersja 2.9.4 lub wyższa
  • Fronius IG PLUS - wersja 4.22.00 lub wyższa

Czym różni się karta dedykowana do IG plus w stosunku do tej drugiej? To tylko kwestia elementów montażowych? Chciałbym zastosować tą drugą kartę w moim falowniku, wersja softu jest kompatybilna.

Witam Panie Tomaszu,

 

Falowniki serii IG Plus nie były standardowo wyposażone w porty wej/wyj dla pętli solar.net (falowniki serii snapInverter posiadają te gniazda pod wyświetlaczem) i to jest różnica między tymi datamanagerami.

Dziękuję za odpowiedź, choć nie do końca rozumiem. Jak założę tą drugą, to zadziała czy nie?