Solar Energy Blog
0

Forum

Forum służy do wymiany pomysłów, uwag, spostrzeżeń, rozwiązań…
Zapraszamy do aktywnego udziału!
Przydatne skrót klawiszy:
alt+shift+h = pomoc edytora
alt+shift+z = dodatkowe menu edytora

 

WAŻNE: prośba ogromna o zakładanie nowych wątków, gdy pojawia się nowe zagadnienie. Aktualnie ciągną się pojedyncze tematy (“Kilka pytań nowicjusza”), które zaczęły się od uruchomienia falownika, a przeszły [wcale nie płynnie] do gwarancji i pomp ciepła. Jak Ci, którzy przyjdą po nas, mają się w tym odnaleźć???. Pytania nie związane z tematem danego wątku będą usuwane przez Administratora!

 

Nawigacja po forum
Musisz się zalogować jeżeli chcesz umieszczać wpisy i zakładać tematy.

Dwa falowniki i jeden przewód AC

PreviousPage 3 of 3

żaden sarkazm, jesteśmy tu po to aby pomagać (bo bezpieczeństwo najważniejsze oraz optymalna praca elektrowni i jej wydajność ) a nie wyśmiewać, a skoro pańskie rozwiązanie mnie zaaferowało, to znaczy że jest co najmniej dziwne, stąd moja propozycja  odnośnie autokonsumpcji i stawianie łapek w dół pod odpowiedzią tego nie zmieni... wielu z nas na tym forum postawiło już nie jedną instalację, a wcześniej ją dobrało oraz zaprojektowało i dlatego ograniczanie mocy traktujemy jako ostateczność, gdy inne rozwiązania nie pomagają a w przytoczonym rozwiązaniu to juz lepiej wyłączyć drugi falownik i poczekac na przyłączenie jeśli nie ma tej wspomnianej autokonsumpcji  niż ma dawać 'parę w gwizdek"

p. Arku, łapka w dół pod pańską wypowiedzią nie jest moją zasługą 🙁 Widocznie nie tylko ja się nie zgadzam z pańskim zdaniem. Jak już napisałem aktualna konfiguracja instalacji jest przejściowa. Czym pan poprze swoją tezę o wyłączeniu jednego z falowników?. O ile przy słonecznych dniach i optymalnych warunkach (kilka dni w roku) wykorzystuję jedynie połowę potencjału instalacji to w pozostałym czasie dwukrotnie więcej z racji przewymiarowania. Wolę  oddać nieskonsumowaną moc do sieci i stracić 20% niż tylko patrzeć przez ponad rok na 5,5kW paneli i nie mieć nic 🙂

dlatego, że nie napisał pan nic o posiadaniu w instalacji licznika fronius smart meter, a razem z tym urządzeniem można ograniczyć wypływ energii do 0... a dni , gdzie są optymalne warunki produkcji jest trochę więcej niż kilka, stąd to porównanie sugestia o wyłączeniu drugiego falownika

 

Joanna Woźniak has reacted to this post.
Joanna Woźniak

Fronius Smart meter nie jest wymagany do ograniczenia sumarycznej mocy spiętych inwerterów. Obawiam się że ta rozmowa do niczego nie prowadzi i tylko śmiecimy w temacie. Odpowiadając na pytanie autora tematu, dwa inwertery mogą pracować na jednym przewodzie AC 🙂

Czytam i się zastanawiam ....

Przecież zawsze można nadmiar nawet nie zgłaszając do ZE potraktować jako OFFGRID i przekierować do baterii a tu już ZE może tylko pokiwać głową

Kolejna rzecz to każda wizyta musi być zapowiedziana więc skąd taki strach przed ZE

No chyba że jako dyletant się mylę ? :-))

Cytat z Jerzy Szwałek data 23 grudnia 2020, 14:32

Przecież zawsze można nadmiar nawet nie zgłaszając do ZE potraktować jako OFFGRID i przekierować do baterii

Spoko ale trzeba mieć taki zestaw baterii, ale ile takich zestawów posiadają zwykli Polacy (promil jednego procenta... strzelam...) - może gdyby nie te ceny to pewnie byłoby tego więcej...

Cytat z Jacek Krawiec data 7 listopada 2020, 17:48

Fronius Smart meter nie jest wymagany do ograniczenia sumarycznej mocy spiętych inwerterów. Obawiam się że ta rozmowa do niczego nie prowadzi i tylko śmiecimy w temacie. Odpowiadając na pytanie autora tematu, dwa inwertery mogą pracować na jednym przewodzie AC 🙂

Fakt nie jest wymagany, ale będzie wycinał już gdy produkcja osiągnie ustawione np 10kW a przy liczniku możemy ustawić żeby dopiero wypływ energii powyżej 10kW powodował ograniczenie produkcji.

Joanna Woźniak has reacted to this post.
Joanna Woźniak
PreviousPage 3 of 3