Solar Energy Blog
0

Forum

Forum służy do wymiany pomysłów, uwag, spostrzeżeń, rozwiązań…
Zapraszamy do aktywnego udziału!
Przydatne skrót klawiszy:
alt+shift+h = pomoc edytora
alt+shift+z = dodatkowe menu edytora

 

WAŻNE: prośba ogromna o zakładanie nowych wątków, gdy pojawia się nowe zagadnienie. Aktualnie ciągną się pojedyncze tematy (“Kilka pytań nowicjusza”), które zaczęły się od uruchomienia falownika, a przeszły [wcale nie płynnie] do gwarancji i pomp ciepła. Jak Ci, którzy przyjdą po nas, mają się w tym odnaleźć???. Pytania nie związane z tematem danego wątku będą usuwane przez Administratora!

 

Nawigacja po forum
Musisz się zalogować jeżeli chcesz umieszczać wpisy i zakładać tematy.

Eksport energii z falownika do sieci

PreviousPage 2 of 3Next

Witam Panie Adamie,

 

Pod tym linkiem:https://www.forum-fronius.pl/wydarzenia/webinarium-fronius-11-zarzadzanie-produkowana-energia-sterownie-odbiornikami-energii/  znajdzie Pan webinarium odnośnie zarządzania produkowaną energią. Myślę, że rozwieje ono Pana wątpliwości. Jeżeli po jego obejrzeniu dalej będzie miał Pan pytania to chętnie na nie odpowiemy w miarę możliwości

Dziękuje za podpowiedz i nakierowanie na webinarium, właśnie oglądam.

czy są jakieś przekaźniki które Fronius poleca do tego typu instalacji i zarządzania energia nadprodukcji ?

Witam Panie Adamie

Przy doborze przekaźnika należy przestrzegać specyfikacji technicznych (maksymalna moc cewki: 3,2 W, napięcie cewki, napięcie przełączania i prąd przełączania). Poniżej przykłady przekaźników proponowanych przez Fronius International GmbH;

 

  • -FINDER relay – 10A, 12VDC + DIN rail mounting series 62
  • -Weidmüller relay 6A -MRS 12 VDC 1CO 1 changeover contact
  • Finder series 19 relay with manual switchover between Auto-On-Off

Maksymalna moc przełączania dla wsystkich 4 wyjść cyfrowych to 3,2W, 10.8/12,8V

  • 10.8 V: Fronius IG, Fronius IG Plus, Fronius IG Plus V, Fronius CL, Fronius IG 300–500
  • 12.8 V: Fronius Galvo, Fronius Primo, Fronius Symo, Fronius Eco, Fronius Symo Hybrid

Pozdrawiam,

TSN

Ustawiłem w dynamiczne ograniczenie wprowadzania energii do sieci wg instrukcji webinara i nie widzę tego na podglądzie solar web.

ustawiłem limit dla całej instalacji wg mocy paneli oraz ustawiłęm max moc wytworzoną przez cała instalcje na 0 %

Czy to będzie widoczne na stronie solar web ?

Czekam na wymiane licznika dwukierunkowego juz 2 tygodnie i chciałem włączyc inverter ale nie mogę pakować nadprodukcji w siec z wiadomych przyczyn.

 

 

Panie Adamie,

a czy ma Pan wpięty w instalację jakiś licznik? Fronius Smart Meter lub S0?

Jeśli tak, to jaki i gdzie?

Pozdrawiamy,

Fronius Polska

Produkujemy falowniki od 1992 roku!

Tak mam wpiety licznik S0 za licznikiem PGE i przed odbiornikami. Zgodnie ze schematem. I widzę zużycie i produkcje na wykresie Solar.web.

Witam Panie Adamie
Jestem zainteresowany i ciekawy dalszych losów Pana interpretacji efektów eksperymentowania z falownikiem i licznikiem S0 oraz z wykorzystaniem własnej energii do podgrzewania wody grzałką w celu wyeliminowania wypływu do sieci.

Zostało poruszonych tu kilka kwestii niejednokrotnie sprzecznych ze sobą i jestem ciekaw co dalej?

Pozdrawiam
Andrzej Długosz
Eko-Anwa

Witam serdecznie. Czy moc chwilowa wyświetlana na wyświetlaczu jest mocą jaką falownik odbiera z paneli czy jest to moc oddawana do sieci? Chodzi mi o to czy falownik który jest przeciążony mocą z paneli np 110% jego nominalnej mocy znamionowej,wyświetli te 110% mocy, czy tylko moc jaką wprowadza do sieci (po wcześniejszym obcięciu nadwyżki mocy z paneli)

Witam

Falownik pokazuje moc jaką jest aktualnie produkowana. Moc oddawania do sieci jest widoczna na platformie solar.web po zainstalowaniu licznika smart Meter

Pozdrawiam

Andrzej Długosz Eko-Anwa

503005359

 

 

Cytat z Andrzej Długosz data 8 marca 2020, 04:14

Moc oddawania do sieci jest widoczna na platformie solar.web po zainstalowaniu licznika smart Meter

Albo po zainstalowaniu licznika SO.

PreviousPage 2 of 3Next