Solar Energy Blog
0

Forum

Forum służy do wymiany pomysłów, uwag, spostrzeżeń, rozwiązań…
Zapraszamy do aktywnego udziału!
Przydatne skrót klawiszy:
alt+shift+h = pomoc edytora
alt+shift+z = dodatkowe menu edytora

 

WAŻNE: prośba ogromna o zakładanie nowych wątków, gdy pojawia się nowe zagadnienie. Aktualnie ciągną się pojedyncze tematy (“Kilka pytań nowicjusza”), które zaczęły się od uruchomienia falownika, a przeszły [wcale nie płynnie] do gwarancji i pomp ciepła. Jak Ci, którzy przyjdą po nas, mają się w tym odnaleźć???. Pytania nie związane z tematem danego wątku będą usuwane przez Administratora!

 

Nawigacja po forum
Musisz się zalogować jeżeli chcesz umieszczać wpisy i zakładać tematy.

fro30211.upd

Page 1 of 4Next

Dzień dobry,

właśnie została wypuszczona najnowsza aktualizacja oprogramowania falowników Fronius.
M.in. rozwiązuje ona problem z kolejnością faz, znany jako błąd #453.

Serdecznie pozdrawiamy,
Dział Wsparcia Technicznego

Pomóż nam pomóc sobie!
Cytat z Wsparcie Techniczne Fronius Polska data 6 czerwca 2019, 18:13

Dzień dobry,

właśnie została wypuszczona najnowsza aktualizacja oprogramowania falowników Fronius.
M.in. rozwiązuje ona problem z kolejnością faz, znany jako błąd #453.

—————————
Witam,
Jak wszystko śmiga dobrze, instalować tę aktualizację? Nie ma znowu jakiegoś szkodnika?

Czy ta aktualizacja 30211 jest konieczna? Czy ma jakieś ulepszające właściwości? Czy wnosi coś nowego do falownika? Proszę o wypunktowanie zalet tej aktualizacji...

Szanowni Państwo,

Czasami zdarza się, że podczas procesu rozwiązywania danego problemu poprosimy Państwa o dokonanie aktualizacji.
Zdarza się to w sytuacjach, gdy występują jakieś anomalia w funkcjonowaniu urządzenia, po wymianie komponentów itp.

W sytuacji, w której falownik działa poprawnie, aktualizacja nie jest konieczna.

Pozdrawiam
Michał Kściuczyk
Fronius Polska

Witam.
Który teraz z regionów najlepiej ustawić po tej aktualizacji? Do tej pory miałem DE1. Z tego co zauważyłem przybyło trochę więcej parametrów, między innymi też Poland.

Witam
Tak to prawda aktualizacja przyniosła kilka nowych rzeczy, oczywiście są te pozytywne ale jak to czasem bywa trafią się czasem jakieś problemy.
Bieżąca dostępna aktualizacja wydaje się być już pozbawiona problemów.
Osobiście mam instalacje, która jest zaktualizowana do najnowszej wersji i wszystko pracuje poprawnie.
Co do wyboru ustawień krajowych to jest oczywiste iż po aktualizacji należy wybrać PL - tak mówi intuicja instalatora.

Długosz Andrzej
Eko-Anwa

Dzień dobry,
kolejne próby aktualizacji Fronius Symo 5.0-3-M kończą się niepowodzeniem. Aktualizacja rozpoczyna się, dochodzi do "Download and prepare inverter update : 23.94 %" i po kilkudziesięciu minutach kończy się komunikatem: "Ostatnia aktualizacja zakończona niepowodzeniem"
Nie pomógł restart falownika. Problemów z zasilaniem, ani połączeniem sieciowym w trakcie aktualizacji nie było.
Poprzednia aktualizacja do wersji 30161 przebiegła prawidłowo.
Proszę o pomoc.

Myślałem jeszcze o próbie update'u z USB. Na stronie Fronius.com i Fronius-Polska jest do pobrania wersja 30210. Czy ktoś wie skąd można pobrać wersję 30211? Ewentualnie czym różnią się te wersje?

Witam. Od jakiegoś czasu a właściwie to dzisiaj zauważyłem że załącza mi się test Master ready co jakiś czas i tryb ładowania. Nie wiem czy jest to wynik aktualizacji falowniki czy datamanageta. Czy wsparcie techniczne mogło by coś na ten problem zadziałać?

jak po aktualizacji mam zmienic ustawienia na DE1 ? dziekuje za pomoc
p.s. dodam , ze w menu serwisowym wybralem PL i tak zrestartowal sie falownik , sa tam opcje DE1 i kilka innych z poczatkiem DE1

Page 1 of 4Next