Forum

Forum

Forum służy do wymiany pomysłów, uwag, spostrzeżeń, rozwiązań…
Zapraszamy do aktywnego udziału!
Przydatne skrót klawiszy:
alt+shift+h = pomoc edytora
alt+shift+z = dodatkowe menu edytora

 

WAŻNE: prośba ogromna o zakładanie nowych wątków, gdy pojawia się nowe zagadnienie. Aktualnie ciągną się pojedyncze tematy (“Kilka pytań nowicjusza”), które zaczęły się od uruchomienia falownika, a przeszły [wcale nie płynnie] do gwarancji i pomp ciepła. Jak Ci, którzy przyjdą po nas, mają się w tym odnaleźć???. Pytania nie związane z tematem danego wątku będą usuwane przez Administratora!

 

Nawigacja po forum
Musisz się zalogować jeżeli chcesz umieszczać wpisy i zakładać tematy.

Instalacja z optymalizatorami Maxim Integrated

/ Od pewnego czasu na kościół św. Stefana w Wels oprócz religijnego natchnienia, z góry spływa także energia. System zainstalowany na dachu zapewnia czystą energię słoneczną, która pokrywa zapotrzebowanie kościoła na energię.

/ Szczególną cechą tego systemu jest instalacja fotowoltaiczna na dachu przedszkola przyłączonego do kościoła. System zachwyca niezwykłą ułożeniem modułów. Osiem różnych orientacji zostało obsłużonych przy użyciu tylko jednego falownika. Było to możliwe dzięki połączeniu zintegrowanej z modułem elektroniki firmy Maxim Integrated doskonale współpracującą z technologią falownika firmy Fronius.

/ "System fotowoltaiczny na dachu przedszkola był nie tylko trudny pod względem architektonicznym, ale także pod względem łączenia modułów słonecznych w łańcuchy. W końcu instalacja składa się z ośmiu różnych orientacji, wszystkie połączone do jednego MPPT. To dodaje nowy wymiar zastosowań naszego SuperFlex Design"- wyjaśnia David Hanek, menedżer produktu w firmie Fronius International

Dane o instalacji
Wielkość systemu 120 kWp
Rodzaj systemu Roof-mounted
Typ modułów Różne typy modułów skierowane w różnych orientacjach
Falowniki 3 x Fronius Symo 10.0-3-M;
1 x Fronius Symo 15.0-3-M;
1 x Fronius Symo 20.0-3-M;
2 x Fronius Eco 27.0-3-S
Uruchomiony 2017
Specjalne cechy Osiem różnych orientacji modułów na jednym dachu - możliwe dzięki modułowej elektronice firmy Maxim Integrated w połączeniu z technologią Fronius
Dodane pliki:
  • se-ref-wpic-wels-02-169.jpg
Produkujemy falowniki od 1992 roku!

Czy przy takim układzie modułów trzeba wyłączyć w falowniku algorytmu MPPT? Czy wystarczy wyłączyć Dynamic Peak Manager?

Dzień dobry,

w przypadku podłączenia dowolnych optymalizatorów do falowników Fronius należy:

  1. pozostawić włączony algorytm śledzenia Punktu Mocy Maksymalnej (MPPT).
  2. wyłączyć Dynamic Peak Manager. Jest to rozwiązanie, które w przypadku częściowego zacienienia łańcucha modułów potrafi znaleźć Globalny Punkt Mocy Maksymalnej (GMPP) i z powodzeniem zastępuje optymalizatory w instalacjach o niedużym zacienieniu. Jeżeli instalator zdecyduje się na zastosowanie optymalizatorów w łańcuchu, Dynamic Peak Manager jest po prostu zbędny. Wyłączenia można dokonać w menu serwisowym BASIC (instalatorzy wiedzą, o jakie menu chodzi...)

Więcej o optymalizatorach można przeczytać tutaj: https://www.fiff.pl/tag/optymalizatory/,
a o Dynamic Peak Manager tutaj: https://www.fiff.pl/dynamic-peak-manager/

Serdecznie pozdrawiamy,
Dział Wsparcia Technicznego

Pomóż nam pomóc sobie!