Solar Energy Blog
0

Forum

Forum służy do wymiany pomysłów, uwag, spostrzeżeń, rozwiązań…
Zapraszamy do aktywnego udziału!
Przydatne skrót klawiszy:
alt+shift+h = pomoc edytora
alt+shift+z = dodatkowe menu edytora

 

WAŻNE: prośba ogromna o zakładanie nowych wątków, gdy pojawia się nowe zagadnienie. Aktualnie ciągną się pojedyncze tematy (“Kilka pytań nowicjusza”), które zaczęły się od uruchomienia falownika, a przeszły [wcale nie płynnie] do gwarancji i pomp ciepła. Jak Ci, którzy przyjdą po nas, mają się w tym odnaleźć???. Pytania nie związane z tematem danego wątku będą usuwane przez Administratora!

 

Nawigacja po forum
Musisz się zalogować jeżeli chcesz umieszczać wpisy i zakładać tematy.

Instalacja z optymalizatorami Tigo

Posiadam instalacje z 2 MPPT ,2 stringi po 9 paneli Brug Bet 280 W .1 MPPT jeden string 9 paneli, drugie MPPT następny string 9 paneli .Do każdego podłączony optymalizator Tigo .Stringi są pod różnymi kątami 20stopni i 50stopni. Moje pytanie ,czy takie podłączenie daje mi maksymalną wydajność , czy podłączyć te dwa stringi do jednego MPPT i wtedy uzyskam większą moc , czy pozostawić podłączenie jak do tej pory . Czy ktoś może mi doradzić. Dziękuję z góry. Pozdrawiam Wszystkich.

Witam Panie Bogusławie,

Jeżeli łańcuchy są pod różnymi kątami to odradzam przyłączanie ich do tego samego układu MPPT. Najbardziej optymalnie będzie gdy instalacja będzie rozbita na 2 MPPT

pozdrawiam
TSN

Mam pytanie do fachowcow .Czy moge podlaczyc do stringu z panelami polikrystalicznymi o mocy 280 wat, jeszcze jeden panel ale panel monokrystaliczny o mocy 340 wat ,podlaczajac do niego optymizer Tigo. Czy zastosowanie optymizera wyeliminuje problem z niedopasowaniem paneli o roznych parametrach. Dziekuje z gory za fachowa pomoc. Pozdrawiam.

Szanowny Panie Bogusławie,

 

Nie na moduł 340 watowy musiałby Pan założyć optymalizator, a na resztę modułów 280 watowych, dlatego że to moduły 280 watowe będą tworzyć "wąskie gardło".

 

Pozdrawiam
TSN