Solar Energy Blog
0

Forum

Forum służy do wymiany pomysłów, uwag, spostrzeżeń, rozwiązań…
Zapraszamy do aktywnego udziału!
Przydatne skrót klawiszy:
alt+shift+h = pomoc edytora
alt+shift+z = dodatkowe menu edytora

 

WAŻNE: prośba ogromna o zakładanie nowych wątków, gdy pojawia się nowe zagadnienie. Aktualnie ciągną się pojedyncze tematy (“Kilka pytań nowicjusza”), które zaczęły się od uruchomienia falownika, a przeszły [wcale nie płynnie] do gwarancji i pomp ciepła. Jak Ci, którzy przyjdą po nas, mają się w tym odnaleźć???. Pytania nie związane z tematem danego wątku będą usuwane przez Administratora!

 

Nawigacja po forum
Musisz się zalogować jeżeli chcesz umieszczać wpisy i zakładać tematy.

Interfejs falownika i dostępne tam funkcje

Witam kolegów.

Wczoraj podłączyłem swoją instalację PV z falownikiem Fronius Symo 6.0 -3M i  wszystko zaczęło działać. Pierwsze 20kWhr wyprodukowane. Wszystko porejestrowałem na solarweb.com (było ciężko ale się udało) i zamówiłem przedłużenie gwarancji do 7 lat. Datamanager na kompie działa.

Tym niemniej jest to moja pierwsza instalacja PV, którą będąc elektrykiem złożyłem dla siebie.

Mam teraz takie pytanie:

Gdzie mogę znaleźć pełne opisy funkcji dostępnych w interfejsie użytkownika? W dostępnych instrukcjach tak użytkowania jak i serwisu są raczej niepełne informacje.

Co warto wprowadzić manualnie? Jakieś ustawienia na temat wyłączania falownika w nocy? Jakieś inne istotne ustawienia, oprócz danych niezbędnych do pierwszego uruchomienia?

Warto coś zmienić, czy też nic nie ruszać bo działa?

No i jeszcze jedno: Czy ta przedłużona do 7 lat gwarancja przyjdzie mailem czy pocztą?

Dzięki za wskazówki i uwagi.

 

 

 

Nie kojarzę nigdzie takich szczegółowych opisów każdej pozycji, każdej funkcji...

 

Status gwarancji przypisywany jest na serwerach firmy do konkretnego numeru falownika i chyba tylko email przychodzi potwierdzający.