Forum

Forum

Forum służy do wymiany pomysłów, uwag, spostrzeżeń, rozwiązań…
Zapraszamy do aktywnego udziału!
Przydatne skrót klawiszy:
alt+shift+h = pomoc edytora
alt+shift+z = dodatkowe menu edytora

 

WAŻNE: prośba ogromna o zakładanie nowych wątków, gdy pojawia się nowe zagadnienie. Aktualnie ciągną się pojedyncze tematy (“Kilka pytań nowicjusza”), które zaczęły się od uruchomienia falownika, a przeszły [wcale nie płynnie] do gwarancji i pomp ciepła. Jak Ci, którzy przyjdą po nas, mają się w tym odnaleźć???. Pytania nie związane z tematem danego wątku będą usuwane przez Administratora!

 

Nawigacja po forum
Musisz się zalogować jeżeli chcesz umieszczać wpisy i zakładać tematy.

Jak dostać się do Datamanagera z poza wewnętrznej sieci budynku?

Po zainstalowaniu /uruchomieniu i zarejestrowaniu falownika, chciałem się do niego podłączyć z "zewnątrz".
Klikałem w IP ze strony solar web, tj. 153.xx.xx.160 i nie udaje się połączyć. Co robię źle? Pewnie odpowiedź jest prosta. Czy mogę liczyć na wsparcie w tym temacie?

Witam

W prosty sposób nie można wejść do falownika z poza sieci domowej. Platforma Solar Web służy do monitorowania falownika z każdego miejsca na świecie. Natomiast podłączenie do falownika jest możliwe tylko w wewnętrznej sieci LAN. Jednym z rozwiązań jest udostępnianie portu na ruterze domowym, drugim sposobem jest usługa VPN. Takie połączenia wykona operator sieci LAN

Z poważaniem

Andrzej Długosz

Panie Andrzeju,

bardzo dziękujemy za ekspresową reakcję. Ma Pan oczywiście rację.

Do Wszystkich Zainteresowanych Tym, Jak Ustawić Port-Forward na Domowym Routerze:

aby móc połączyć się z Datamanagerem z poza lokalnej sieci, należy poprawnie skonfigurować router, ponieważ to on odpowiada za przekierowanie pakietów do właściwego urządzenia. W dużym skrócie, do routera może być podłączonych kilkadziesiąt urządzeń i router musi wiedzieć, do którego z nich przekazać zapytanie.

Służy do tego tzw. port-forwarding, który ustawia się na routerze.

Proszę zerknąć na rysunek poniżej:

Dostęp do Datamanager'a z zewnątrz

W powyższym przykładzie, aby dostać się do Datamanagera z zewnątrz, router musi wiedzieć, że zapytanie ma być przekierowane na IP = 192.168.1.3

WAŻNE: przy korzystaniu z port-forward, adres IP Datamanagera powinien być ustawiony w sposób "sztywny", czyli statyczny. W przypadku ustawienia dynamicznego (DHCP), po resecie routera Datamanager może pojawiać się pod innym adresem.

Wpisując w przeglądarce http://10.35.0.234 dostajemy się do routera, w którym port-forward powinien być ustawiony w następujący sposób (na przykładzie router’a ASUS’a):

Service name:                 Fronius DM
Source target:                <puste>
Port range:                   80
Local IP:                     192.168.1.3
Local port:                   80

Oczywiście należy się również upewnić, że router pozwala na dostęp do lokalnych urządzeń z zewnątrz. Domyślnie taka opcja z reguły jest wyłączona, ponieważ naraża bezpieczeństwo naszej domowej sieci!

Dlatego najlepiej całą konfigurację routera powierzyć wykwalifikowanemu personelowi.

Serdecznie pozdrawiamy,
Dział Wsparcia Technicznego

Produkujemy falowniki od 1992 roku!