Solar Energy Blog
0

Forum

Forum służy do wymiany pomysłów, uwag, spostrzeżeń, rozwiązań…
Zapraszamy do aktywnego udziału!
Przydatne skrót klawiszy:
alt+shift+h = pomoc edytora
alt+shift+z = dodatkowe menu edytora

 

WAŻNE: prośba ogromna o zakładanie nowych wątków, gdy pojawia się nowe zagadnienie. Aktualnie ciągną się pojedyncze tematy (“Kilka pytań nowicjusza”), które zaczęły się od uruchomienia falownika, a przeszły [wcale nie płynnie] do gwarancji i pomp ciepła. Jak Ci, którzy przyjdą po nas, mają się w tym odnaleźć???. Pytania nie związane z tematem danego wątku będą usuwane przez Administratora!

 

Nawigacja po forum
Musisz się zalogować jeżeli chcesz umieszczać wpisy i zakładać tematy.

JSon Api dla GEN24

dzień dobry,

zaskoczyła mnie dziura w danych JSon zapytania /solar_api/v1/GetPowerFlowRealtimeData.fcgi

w dokumentacji Fronius Solar API V1 jest  dla E_Day i dla E_Year:

# optional field
# implemented since Fronius Non Hybrid version 3.4.1 -7
# this value is always null on GEN24
# AC Energy [Wh] this day , null if no inverter is connected
number E_Day;

# optional field
# implemented since Fronius Non Hybrid version 3.4.1 -7
# this value is always null on GEN24
# AC Energy [Wh] this year , null if no inverter is connected
number E_Year;
# optional field

 

w związku z powyższym mam pytanie do wsparcia:

czy ten problem zostanie rozwiązany wraz z nową wersją firmware a jeśli tak to kiedy? Ewentualnie jeśli isnitnieją te dane do odczytu w innej gałęzi api to z góry dziekuje za podpowiedź

 

serdecznie pozrawiam

RobertBiały

 

 

 

 

Cześć Robercie,

Udało Ci się coś ustalić? Minął rok i jak nie było odczytu dla E_Day i E_Year w GEN24 tak nie ma.

Co na to wsparcie techniczne firmy Fronius? Dlaczego odczyt tych dwóch parametrów przez API nadal zwraca null dla falowników hybrydowych?

Jestem na etapie integracji w HomeAssistant i brakuje mi tych wartości. Ze starszymi falownikami nie ma problemu.