Solar Energy Blog
0

Forum

Forum służy do wymiany pomysłów, uwag, spostrzeżeń, rozwiązań…
Zapraszamy do aktywnego udziału!
Przydatne skrót klawiszy:
alt+shift+h = pomoc edytora
alt+shift+z = dodatkowe menu edytora

 

WAŻNE: prośba ogromna o zakładanie nowych wątków, gdy pojawia się nowe zagadnienie. Aktualnie ciągną się pojedyncze tematy (“Kilka pytań nowicjusza”), które zaczęły się od uruchomienia falownika, a przeszły [wcale nie płynnie] do gwarancji i pomp ciepła. Jak Ci, którzy przyjdą po nas, mają się w tym odnaleźć???. Pytania nie związane z tematem danego wątku będą usuwane przez Administratora!

 

Nawigacja po forum
Musisz się zalogować jeżeli chcesz umieszczać wpisy i zakładać tematy.

Kilka pytań nowicjusza: monitorowanie zużycia energii + sterowanie pompą ciepła

Page 1 of 5Next

Witajcie,

 

Fronius odpalony. Produkcja marna bo słońca brak. Ale kilka pytań już mam.

  1. Po wejściu na strone falownika poprzez przeglądarkę, widzę aktualną produkcje. Ale pod spodem są pola pokazujące zużycie własne i produkcję do sieci. Obie wartości są niedostępne.  Czy żeby to było dostępne potrzebuję ichni smart meter dokupic? Czy powinno to być widoczne.

2. Czy gdzieś mogę zobaczyć techniczny log? Co pół godziny produkcja mi staję, fronius się testuje i znowu produkcja rusza. Mam podejrzenie że jest to wiązane ze zbyt niskim napięciem w sieci.  Czy w jakimś trybie serwisowym mogę takie zdarzenia podejrzec?

 

marcin

 

 

  1. Musisz połączyć smart meter
  2. Napięcie DC i prąd DC zobaczysz na Solarweb. Napięcie z sieci zobaczysz tylko po podłączeniu smart meter. Albo zmierz miernikiem. Przy obecnej pogodzie to normalne.
marcin jastrzębski has reacted to this post.
marcin jastrzębski

Dzieki.

 

Jeszcze jedno. Czy smart meter jest montowany wewnątrz obudowy froniusa czy na zewnątrz?

Wszystko ładnie połączone aż żal rozwalać żęby dołozyć.

 

marcin

Witam,

licznik inteligentny Fronius Smart Meter zawsze montujemy na zewnątrz falownika. Musi on mierzyć energię, która jest zużywana przez odbiorniki w Pana domu.

Więcej na ten temat znadzie Pan tutaj: https://www.forum-fronius.pl/podlaczenie-konfigurowanie-licznika-energii-z-karta-datamanager-2-0/

Pozdrawiamy,
Zespół Fronius

marcin jastrzębski has reacted to this post.
marcin jastrzębski

Panie MIchale,

 

Dziękuję za odpowiedź.

Jeszcze jedno pytanie. Wprawdzie dni szare i instalacja rozhulała się na 10%, to co jakiś czas produkcja ustaje, na ekranie poawia się test, i produkcja rusza z powrotem chwile (minute, dwie) później. Szaro jest jednostajnie, wiec nie spada raczej poniżej progu produkcji. Jakie mogą być tego powody?

Raz spadło napięcie w sieci ale to dostałem maila serwisowego z informacjąo tym.

 

marcin

Panie Marcinie,

  1. jak rozumiem falownik nie wyświetla żadnych komunikatów?
  2. czy monitoruje Pan swoją instalację na portalu Solar.Web? Jeśli tak, proszę podać nazwę instalacji, koledzy z Działu Wsparcia Technicznego sprawdzą co się dzieje.

Serdecznie pozdrawiamy,
Fronius Polska

Produkujemy falowniki od 1992 roku!

Witam Panie Piotrze,

Odpowiadając Panu na pierwsze pytanie: czy muszę założyć konto inwestorowi na Solar.web i na nim zarejestrować falownik --> Tak, tak to powinno wyglądać. Klient zakłada konto na Solar.web a Pan przekazuje instalację klientowi a on przeprowadza proces rejestracji i przedłużenia gwarancji.

 

Jak przekazać instalację, która jest już na naszym koncie. Nic prostszego, poniżej znajdzie Pan zdjęcia co należy zrobić w Solar.web'ie.

  1. Odnajduje Pan instalację, którą chce Pan przekazać klientowi (ważne już w tym momencie klient musi mieć konto na Solar.web'ie). Wchodzi Pan w Ustawienia

2. Po wejściu w Ustawienia klikamy opcję więcej a następnie zmień użytkownika

3. Ostatnim krokiem jest podanie nowego właściciela instalacji w polu Solar.web user wpisuje Pan adres mailowy nowego właściciela instalacji(WAŻNE: jeżeli chce Pan dalej monitorować instalację należy zaznaczyć opcję Keep permission for current user jako nadzorca lub gość).

 

Pozdrawiam

TSN

Dzięki bardzo za odpowiedź, pewnie będę tu częściej 🙂

Witam jestem nowym użytkownikiem instalacji 5.9kW fronius symo 6.0-3-m  Mam pytanie czy jeśli jeszcze nie mając wymienionego licznika przez PGE na dwukierunkowy, mogę włączyć falownik by produkował w te dni prąd  i czy jeśli produkcja jest niższa niż zużycie to dobrze?

Czy wszystkie fazy masz jednakowo obciążone aby tą produkcje zużyć? To co nie zużyjesz licznik doliczy ci na + czyli tak jak byś pobierał z ZE. Ja się wstrzymałem aż ZE założył licznik.

Page 1 of 5Next