Solar Energy Blog
0

Forum

Forum służy do wymiany pomysłów, uwag, spostrzeżeń, rozwiązań…
Zapraszamy do aktywnego udziału!
Przydatne skrót klawiszy:
alt+shift+h = pomoc edytora
alt+shift+z = dodatkowe menu edytora

 

WAŻNE: prośba ogromna o zakładanie nowych wątków, gdy pojawia się nowe zagadnienie. Aktualnie ciągną się pojedyncze tematy (“Kilka pytań nowicjusza”), które zaczęły się od uruchomienia falownika, a przeszły [wcale nie płynnie] do gwarancji i pomp ciepła. Jak Ci, którzy przyjdą po nas, mają się w tym odnaleźć???. Pytania nie związane z tematem danego wątku będą usuwane przez Administratora!

 

Nawigacja po forum
Musisz się zalogować jeżeli chcesz umieszczać wpisy i zakładać tematy.

Kilka pytań nowicjusza: monitorowanie zużycia energii + sterowanie pompą ciepła

PreviousPage 2 of 5Next

To znaczy nie wiem jak Inverter rozdziela ta produkcji pomiędzy te fazy. I kolejna kwestia że np dziś wyprodukował ok 900 Wh więc niewiele. A zużycie miałem zapewne większe. To rozumiem że raczej IC do sieci nie trafiło jako by do pge. Czy aby dobrze to rozumiem że najpierw to co wyprodukuje to idzie na moje aktualne zużycie a to co jest ponad to co zużycie to dopiero idzie w sieć? Czy inaczej że np ja produkuje a to jest odejmowane dopiero przy rozliczaniu półroczny?

Czy o danej godzinie kiedy panele najwięcej produkują masz takie zużycie aby to zostało w domu i nie było żadnej nadwyżki na każdej fazie?

Moja instalacja ma 5,44 i zobacz tylko jednego dnia jak to wyglądało, dużo wtedy nie ładowało a co zarejestrował ZE.

 

Dodane pliki:
  • Zrzut-ekranu-2019-01-27-o-17.42.53.png
  • Zrzut-ekranu-2019-01-27-o-17.41.00.png

Czyli wychodzi na to że między 11 a 12 miałeś nadprodukcje  i to trafialo do ZE?

Dobrze to widzisz i interpretujesz.

Jak bym nie miał licznika dwukierunkowego to pewnie ta nadwyżka by była zaliczona jako pobór.

Na pewno tego by nie było jak bym miał zamontowany Fronius Ohmpilot.

No tak. Ale troszkę drogi ten ohmpilot jeszcze. A masz licznik smart meter?

A i jeszcze jedno na jakiej taryfie jesteś? Ja mam g12w i się zastanawiam czy to dobry wybór

Nie mam. Mam zamiar zakładać jedno i drugie jak (myślę że niedługo) jak będę dokładał następne.

Instalacja uruchomiona we wrześniu i mam tą samą taryfę. Czekam na rozliczenie co wyszło do końca roku.

Rozumiem ale są jakieś inne sterowniki do grzalek dużo tańsze. Czemu by takich nie użyć? Na alledrogo widzialem

Ale ten pilnuje nadwyżek i o to mi chodzi. Fakt, jest drogi i dlatego dużo czytam i szukam zamiennika tak samo jak do licznika smart a tu już można znaleść coś tańszego.

Ja się zastanawiam nad pompa ciepła do cwu. Wtedy zakup ohmpilot już chyba traci sens bo chyba on jest tylko do podpięcia i występowania grzalek. A taka pompa ciepła ma już zasobnik i jakiś tam sterownik.

PreviousPage 2 of 5Next