Solar Energy Blog
0

Forum

Forum służy do wymiany pomysłów, uwag, spostrzeżeń, rozwiązań…
Zapraszamy do aktywnego udziału!
Przydatne skrót klawiszy:
alt+shift+h = pomoc edytora
alt+shift+z = dodatkowe menu edytora

 

WAŻNE: prośba ogromna o zakładanie nowych wątków, gdy pojawia się nowe zagadnienie. Aktualnie ciągną się pojedyncze tematy (“Kilka pytań nowicjusza”), które zaczęły się od uruchomienia falownika, a przeszły [wcale nie płynnie] do gwarancji i pomp ciepła. Jak Ci, którzy przyjdą po nas, mają się w tym odnaleźć???. Pytania nie związane z tematem danego wątku będą usuwane przez Administratora!

 

Nawigacja po forum
Musisz się zalogować jeżeli chcesz umieszczać wpisy i zakładać tematy.

Kod #453 - błąd napięcia AC

PreviousPage 2 of 3Next

Szanowny Panie Zbigniewie

 

Aktualizacja o której Pan pisze to aktualizacja karty datamanager poniżej w zakładce komponenty powinna być możliwość aktualizacji falownika do wersji  fro30381.upd. Datamanager oraz falownik są to dwa osobne urządzenia.

 

Pozdrawiam

TSN

Witam. Zbudowałem dwa tygodnie temu instalację w oparciu o falownik Fronius symo 5.0-3. Po podłączeniu wszystkiego i uruchomieniu instalacja zaczęła pracować poprawnie, założyłem konto, dodałem instalację i wszystko pracowało jak należy. Zdążyła wyprodukować 1,14 KWh. W związku z tym, że nie był wymieniony licznik instalacja została wyłączona i tak sobie czekała dwa tygodnie. Dzisiaj licznik został wymieniony i po włączeniu instalacji wysypuję się status błędu 453. Fazy wirują prawidłowo. Proszę o pomoc w rozwiązaniu tego problemu. Pozdrawiam

Rozumiem że przeanalizowałeś poprzednią stronę i wykluczyłeś kwestię starego softu (aktualizację sprawdź na solarweb w zakładce ustawienia/komponenty.

Możesz też jak ci się chce sprawdzić inne podłączenie kolejności faz w falowniku.

Co do kolejności faz, sprawdziłem i to samo. Dziwi mnie fakt, że pracowała instalacja prawidłowo. Dwa tygodnie sobie odpoczywała i dzisiaj po włączeniu zasilania błąd. Napięcia na wszystkich fazach są, uziemienie jest, neutralny również. Widzę, że jest dostępna aktualizacja Datamanagera i falownika. Właśnie zacząłem aktualizację, zobaczymy co przyniesie. Najpierw aktualizuje data managera. Pozdrawiam

Aktualizacja przebiegła poprawnie, jednakże niczego nie zmieniła. W dalszym ciągu wywala błąd sieci. 453

 

Wczoraj wieczorem aktualizacja i dzisiaj rano Fronius odpalił, ale: Uruchamia się i czasem popracuje 20 sekund a czasem ponad godzinę i restart ponownie test sieci i się uruchamia. I tak cały dzień. Produkcja jak już się uruchomił to 5.060 KW ( symo 5.0-3M) paneli 5.3 KWp.  Zastanawia mnie ciągłe wyłączanie i to w nieregularnych odstępach. Za każdym razem błąd 453. Pomiary napięć międzyfazowe i fazowe w normie. 415 V międzyfazowe i 238 V fazowe. Różnice kilka Voltów. Fazowe do N i do PE ma te same wartości N-PE o.1 V . Testowane przy wirowaniu faz w prawo i lewo, zachowanie takie samo. Napięcie DC 570 V, plus do PE - 0V, minus do PE - 0V.  Uziemienie dorobione, szpilki w ziemię, 7 Ohm rezystancja uziemienia. Jakieś pomysły sugestie? Dodam, że ustawienie kraju mam Polska. Czy zmiana na Niemcy coś może w tej kwestii pomóc?

Witam, od paru dni miałem błąd 453 a teraz 107 i falownik nie pracuje. Przy błędzie 453 było słychać drżący przekaznik. Napięcia AC dochodzą do falownika. Co robić?

Jak przeanalizowałeś cały temat to musisz wykluczyć problem z siecią, jej parametrami; problem może być po twojej stronie lub ZE. Jak to wykluczysz to jest możliwość że coś jest nie tak z falownikiem, wtedy najlepiej kontakt z instalatorem...

Wypada zmierzyc nap na zaciskach przy falowniku czy wszystkie fazy sa i czy n nie jest luźny

Na zaciskach jest ok

PreviousPage 2 of 3Next