Solar Energy Blog
0

Forum

Forum służy do wymiany pomysłów, uwag, spostrzeżeń, rozwiązań…
Zapraszamy do aktywnego udziału!
Przydatne skrót klawiszy:
alt+shift+h = pomoc edytora
alt+shift+z = dodatkowe menu edytora

 

WAŻNE: prośba ogromna o zakładanie nowych wątków, gdy pojawia się nowe zagadnienie. Aktualnie ciągną się pojedyncze tematy (“Kilka pytań nowicjusza”), które zaczęły się od uruchomienia falownika, a przeszły [wcale nie płynnie] do gwarancji i pomp ciepła. Jak Ci, którzy przyjdą po nas, mają się w tym odnaleźć???. Pytania nie związane z tematem danego wątku będą usuwane przez Administratora!

 

Nawigacja po forum
Musisz się zalogować jeżeli chcesz umieszczać wpisy i zakładać tematy.

Kod #475 - zbyt niska rezystacja izolacji DC

PreviousPage 2 of 2

Pierwszy panel od plusa sprawdzałeś? Złączki i kable przy nim też do sprawdzenia...

Po napięciach można sugerować że doziemienie na pierwszym panelu od strony plusa,

Moje poprzednie pomiary były złe. Okazuje sie ze zle jest opisana instalacja. Ręce opadają. Doziemienie mam na drugiej stronie dachu.
Modułów 10, + i - = 360v, + i PE = 216v , - i PE 2v. Czyli muszę szukać za 6 panelem.

 

Dziwnie ci te napięcia pokazuje, po między - i PE powinieneś mieć resztę napiecia czyli 360-216=144

Problem może leżeć w dwóch miejscach od plusa: przy 6 panelu oraz przy ostatnim...

Nawet częściowo mogłoby się to zgodzić z poprzednim postem chociaż podane tam były inne napięcia i mniejsza ilość paneli...

Dzień dobry

Mam pytanie czy falownik dokonuje pomiaru PViso w sposób ciągły czy też tylko w trakcie testu i rozpoczecia pracy falownika. Czesto rano mam komunikat że PViso jest n/a , a po pewnym czasie kiedy falownik pracuje dopiero pojawia się jakaś wartość rezystancji. Czy jest to normalna fiunkcjonalność czy coś jest nie tak?

 

Jeśli chodzi  poprzednie pytanie to wg. informacji z wątku https://www.forum-fronius.pl/forum/topic/rezystancja-izlolacji-dc/   to rezystanacja PV ISO jest sprawdzana przed wschodem słońca.

Przejrzałem ten wątek bo też mam przypadek z kodem błędu 475, falownik pokazuje wartośc PV ISO ~11 kohm i się nie uruchamia, natomiast rezystancja sprawdzona miernikiem do kontroli izolacji miedzy +/- a PE kilkanaście Mohm. Podejrzewam jednak problem z falownikiem. Sprawdzę jeszcze napięcia jak jest napisane wcześniej, mam możliwość sprawdzenie w drugiej instalacji fotowoltaicznej ale musze zdemontować falownik i go przewieźć.

PreviousPage 2 of 2