Solar Energy Blog
0

Forum

Forum służy do wymiany pomysłów, uwag, spostrzeżeń, rozwiązań…
Zapraszamy do aktywnego udziału!
Przydatne skrót klawiszy:
alt+shift+h = pomoc edytora
alt+shift+z = dodatkowe menu edytora

 

WAŻNE: prośba ogromna o zakładanie nowych wątków, gdy pojawia się nowe zagadnienie. Aktualnie ciągną się pojedyncze tematy (“Kilka pytań nowicjusza”), które zaczęły się od uruchomienia falownika, a przeszły [wcale nie płynnie] do gwarancji i pomp ciepła. Jak Ci, którzy przyjdą po nas, mają się w tym odnaleźć???. Pytania nie związane z tematem danego wątku będą usuwane przez Administratora!

 

Nawigacja po forum
Musisz się zalogować jeżeli chcesz umieszczać wpisy i zakładać tematy.

Konfiguracja falownika

PreviousPage 2 of 5Next

Instalacja podłączenia została sprawdzona przez dwóch elektryków Instalatorów i jest wszystko w porządku. Pozostaje mi tylko zamontować licznik fsm, a co zmienić jak to nie pomoże. Może z konfiguracją falownika jest coś nie tak. I jeszcze jedno, może ktoś ma zamontowany licznik z Energa i ma tak samo. Pozdrawiam

Cytat z Robert Zacharek data 21 stycznia 2020, 21:25

To dlaczego jak wszystkie odbiorniki w domu były odłączone od sieci falownik wyprodukował  14kwh a licznik odebrał 12.2kwh

Po pierwsze, czy jesteś pewien, że absolutnie nic w domu nie zjadało prądu? Po drugie, pomiar obu liczników jest obarczony błędem, a tu mamy rozbieżność rzędu 10%, więc nie jakąś bardzo drastyczną. Po trzecie, jest jakaś niewielka strata energii na odcinku kabla między falownikiem a licznikiem. Tak więc nadal przypuszczam, że wszystko może być ok. 🙂

Jestem pewien. I dlaczego nie ma autokonsumpcji, może jekieś porady

 

Cytat z Robert Zacharek data 23 stycznia 2020, 17:41

Jestem pewien. I dlaczego nie ma autokonsumpcji, może jekieś porady

 

Ale wiesz, że konsumować musisz dokładnie wtedy gdy falownik wytwarza moc? A gdybyś chciał skonsumować na bieżąco 100% produkcji, to musisz mieć uruchomione odbiorniki o mocy nie mniejszej niż moc którą w danej chwili oddaje falownik? To jest trudne do osiągnięcia w zwykłym domu, bez dodatkowych cudów w instalacji.

Witam koledzy. Właśnie dostałam fakturę że energię i co się okazuje Energa odliczyła 20 % od całej energii  wyprodukowanej  przez panele a nie od nadwyżki. Skoro magazyn energii jest na dzień dzisiejszy jest równy 0 to dlaczego odliczają 20% od całość. Może ktoś z Was wie o jakieś ustawie która to reguluje i czy mają prawo tak robić

Jakim cudem zakład energetyczny wie ile wyprodukowały panele?.

Przecież część zużyłeś. Licznik może zmierzyć energię oddaną do sieci.

Czyli jest to nadwyżka. Od tej ilości liczy się 20proc, które zostają w sieci.

 

U mnie licznik zlicza całą energię z paneli, nie idzie bezpośrednio  na potrzeby domu. Teraz przez dwa miesiące miałem 460 pobranej  a 292 wyprodukowanej wg licznika z czego 20 % odjęto to 234. Dodam jeszcze moc instalacji 3.36 kw i nie jest wstanie wyprodukować samej tak dużej nadwyżki bo bym musiał dodać jeszcze zużycie ok 7, 5 kWh na dobę i razy 60 dni co daje 462 kwh +296 kWh. To jest nierealne przy tej porze

Zdj. faktury

Dodane pliki:
  • IMG_20200209_224938.jpg

ja zglupiałem... Jak to może w ogóle teoretycznie działać, że cała energia z PV jest liczona jeśli jest samokonsumpcja.. musiałby ten prąd polecieć przed licznik i z powrotem do chaty... te nowe liczniki są takie inteligentne żeby to widzieć???

Tak właśnie prawdopodobnie jest. Słyszałem już to od jednej osoby ale inni twierdzą że jest to niemożliwe. Tylko czemu energetyka zabiera od całości te 20 procent a nie odejmuje energię wyprodukowaną od pobranej i dopiero wtedy jak zostaje w magazynie jako nadwyżka . Może mi ktoś to wytłumaczyć

PreviousPage 2 of 5Next