Solar Energy Blog
0

Forum

Forum służy do wymiany pomysłów, uwag, spostrzeżeń, rozwiązań…
Zapraszamy do aktywnego udziału!
Przydatne skrót klawiszy:
alt+shift+h = pomoc edytora
alt+shift+z = dodatkowe menu edytora

 

WAŻNE: prośba ogromna o zakładanie nowych wątków, gdy pojawia się nowe zagadnienie. Aktualnie ciągną się pojedyncze tematy (“Kilka pytań nowicjusza”), które zaczęły się od uruchomienia falownika, a przeszły [wcale nie płynnie] do gwarancji i pomp ciepła. Jak Ci, którzy przyjdą po nas, mają się w tym odnaleźć???. Pytania nie związane z tematem danego wątku będą usuwane przez Administratora!

 

Nawigacja po forum
Musisz się zalogować jeżeli chcesz umieszczać wpisy i zakładać tematy.

Licznik energii zuzytej z interfejsem S0

Page 1 of 16Next

Czy istnieje lista kompatybilnych liczników energii zużytej w gospodarstwie domowym, które są kompatybilne z falownikiem Fronius Symo pod kątem współpracy za pomocą złącza S0 ?

Posiadam licznik ZAMEL LEM-30, jednak zdaje się jego złącze S0 nie spełnia normy IEC62053-31 Class B, bo nigdzie o tym producent nie napisał. Jeśli muszę wymienić licznik, to chciałbym zakupić jakiś kompatybilny. Np. BEMKO BM030-L spełnia tą normę, ale czy mam pewność, że zadziała ?

http://bemko.pl/files/aae/karta-etim-a30-bm030-l.pdf

http://bemko.pl/files/413/a30-bm030l-pl-en-lt-cz-de-ru.pdf

 

Czy w konfiguracji serwisowej falownika w menu LICZNIK to jedyne miejsce, gdzie dokonuje się konfiguracji licznika za pomocą złącza S0, czy jeszcze gdzieś indziej trzeba coś zmienić ?

 

Pozdrawiam

Łukasz Waga

Odpowiem sobie, przyda się dla potomnych.

A więc wspomniany powyżej licznik doskonale działa z falownikiem Fronius Symo za pomocą złącza S0.

Konfiguruje się go tylko w tym jednym miejscu w menu LICZNIK. Dziś podłączyłem i zadziałał od razu.

Pozdrawiam

Łukasz Waga

Witam ,czy można jakiś schemat(instrukcje)  jak go podlaczyc?

 

Cytat z lukasz.waga data 2 sierpnia 2018, 23:01

Odpowiem sobie, przyda się dla potomnych.

A więc wspomniany powyżej licznik doskonale działa z falownikiem Fronius Symo za pomocą złącza S0.

Konfiguruje się go tylko w tym jednym miejscu w menu LICZNIK. Dziś podłączyłem i zadziałał od razu.

Pozdrawiam

Łukasz Waga

Witam Panie Łukaszu,

gratulujemy samodzielnego rozwiązania problemu! I dziękujemy za podpowiedź dla potomnych ?

Serdecznie pozdrawiamy,
Dział Wsparcia Technicznego

Produkujemy falowniki od 1992 roku!
Cytat z Artur D data 6 sierpnia 2018, 08:32

Witam, czy można jakiś schemat (instrukcje), jak go podłączyć?

Panie Arturze,

właśnie opublikowaliśmy post na ten temat: jak podłączyć elektrycznie i jak skonfigurować w interfejsie webowym karty Datamanager.
Zapraszamy do lektury artykułu "Podłączenie i konfigurowanie licznika energii z kartą Datamanager 2.0".

Serdecznie pozdrawiamy,
Działa Wsparcia Technicznego
Fronius Polska

Produkujemy falowniki od 1992 roku!

Dziękuję za podpowiedz. a czy licznik SO tzn,wskazania z niego będą widziane na solar web ?bo jaki sens ma zliczanie imp. z niego przez falownik?,cytat_Dzięki temu falownik może wykryć na tym styku, czy jest ono zwarte, czy też rozwarte, a dzięki temu: potrafi wykrywać i liczyć impulsy_.

i mam jeszcze pytanie o przekaźnik w falowniku,rozumiem ze poprzez zwykły stycznik i  ENERGY MANAGER można sterować grzaniem np.C.W.U.?

pozdrawiam.

Tak, wskazania z licznika S0 będą widoczne w solarweb. Widzimy energię wyprodukowaną, zużytą na potrzeby własne i oddaną do sieci. Wszystko pięknie na wykresach.

Jeszcze nie przerabiałem tematu przekaźników w falowniku, więc się nie wypowiem.

Pozdrawiam

Cytat z Artur D data 7 sierpnia 2018, 22:58

Dziękuję za podpowiedz. a czy licznik SO tzn,wskazania z niego będą widziane na solar web ?bo jaki sens ma zliczanie imp. z niego przez falownik?,cytat_Dzięki temu falownik może wykryć na tym styku, czy jest ono zwarte, czy też rozwarte, a dzięki temu: potrafi wykrywać i liczyć impulsy_.

Aby dane z licznika S0 były poprawnie prezentowane na portalu Solar.Web, licznik ten musi zostać zainstalowany w torze odbiorników. Wynika to z faktu, że impulsy S0 nie niosą ze sobą informacji o kierunku  przepływu energii, a zatem tylko w przpadku odbiorników możemy zagwarantować, że energia płynie w jednym, określonym kierunku.
Jeśli licznik S0 zainstalujemy na styku budynku i OSD, to energia może płynąć zarówno "do", jak i "z" budynku. Wiemy jaka wartość energii (ilość impulsów), ale nie wiemy w którą stronę - więc wizualizacja może być błędna.

i mam jeszcze pytanie o przekaźnik w falowniku,rozumiem ze poprzez zwykły stycznik i  ENERGY MANAGER można sterować grzaniem np.C.W.U.?

pozdrawiam.

Oczywiście. Polecamy Webinarium "Zarządzanie produkowaną energią", w którym jest dokładnie opisane, jak to zrobić.

Serdecznie pozdrawiamy,
Dział Wsparcia Technicznego

Produkujemy falowniki od 1992 roku!

Czy przy zastosowaniu Fronius SYMO plus licznika z wyjsciem S0 generujący 1000imp/kwh będzie  możliwośc odczytu parametrów P_PV, P_Load,, P_Grid poprzez interfejs JSON zgodnie z tym co opisano na:

Jak połączyć falownik Fronius z Fibaro Home Center 2

Jarosław Skiba has reacted to this post.
Jarosław Skiba

licznik S0 marki EASTRON SDM72D (spełniający tylko normę IEC 62053-21 class B - Fronius zaleca -62053-31) 1000 i,p/kWh zamontowany w rozdzielni głównej mierzący pobór z sieci OSD

podłączyłem przewodem LiYCY 2x0,75 z falownikiem Fronius Symo 3.7.3M

konfiguracja falownika przebiegła sprawnie i zgodnie z instrukcją 🙂

wszystko śmiga aż miło 😀

teraz mam podgląd na Solar.web jakie mam chwilowe zużycia i produkcję

Dodane pliki:
  • 20181229_154445.jpg
  • Screenshot_2018-12-29-17-01-57.png
Wa Si has reacted to this post.
Wa Si
Page 1 of 16Next