Solar Energy Blog
0

Forum

Forum służy do wymiany pomysłów, uwag, spostrzeżeń, rozwiązań…
Zapraszamy do aktywnego udziału!
Przydatne skrót klawiszy:
alt+shift+h = pomoc edytora
alt+shift+z = dodatkowe menu edytora

 

WAŻNE: prośba ogromna o zakładanie nowych wątków, gdy pojawia się nowe zagadnienie. Aktualnie ciągną się pojedyncze tematy (“Kilka pytań nowicjusza”), które zaczęły się od uruchomienia falownika, a przeszły [wcale nie płynnie] do gwarancji i pomp ciepła. Jak Ci, którzy przyjdą po nas, mają się w tym odnaleźć???. Pytania nie związane z tematem danego wątku będą usuwane przez Administratora!

 

Nawigacja po forum
Musisz się zalogować jeżeli chcesz umieszczać wpisy i zakładać tematy.

Licznik energii zuzytej z interfejsem S0

PreviousPage 12 of 16Next

I ostatnie pytanko , w liczniku Bemko BM030-L jest wejście i wyjście N, w domu jest stara instalacja z szyna N na wszystkie obwody.(bez RCD) . Z licznika PGE Przewód N podpinam do Bemko i dalej N na szynę obwodów w domu? Czy na wejście N w liczniku bemko z szyny wziąć N a wyjścia nie podpinać ?

Dodane pliki:
  • 8C964E5E-832C-4050-A052-DFB6C609AA47.png

Z licznika PGE na licznik Bemko, a wyjście licznika Bemko na szynę N.

Witam,

posiadam obecnie w szafie licznik Bemko BM03B-L. Zlicza on zużycie energii przez PC. Czy mógłbym go przełożyć tak, aby pokazywał zużycie dla całego domu. Chodzi o to, czy będzie poprawnie się to prezentowało na solar.web jeżeli umieszczę go w miejscu (1b). Stracę monitorowanie zużycia energii przez PC, ale w końcu będę widział zużycie całego domu. Licznik do wizualizacji za 1k to jednak nieporozumienie 🙁

Jeżeli Bemko BM03B-L odpada (ma już z 10 lat, więc nie wiem, jak z normami), to jaki inny, aby bezproblemowo za niewielkie pieniądze "upiększyć" wykresy?

 

Dodane pliki:
  • Schemat.jpg

Będzie działał. Ja mam w tym miejscu od początku podłączonego eastrona i pięknie pokazuje zużycie całego domu. Zobacz też https://www.forum-fronius.pl/forum/topic/licznik-energii-zuzytej-z-interfejsem-s0/#postid-447

Dodane pliki:
  • biezacamoc.png

Witam

Zasadniczo każdy licznik z wyjściem mpulsowym powinien działać z Froniusem gdyż to tylko są impulsy elektryczne. Tak jak poprzednio pisałem trzeba tylko odpowiednio zamontować i prawidłowo ustawić parametry w falowniku, Wymiana zdań i porad jest pozytywna, ale wiele niepowodzeń uniknie się po zapoznaniu się z instrukcją obsługi i montażu falownika, która jest dostępna w języku polskim i na ugulnodostępnej stronie http://www.fronius.pl .

Z poważaniem

Andrzej Długosz Eko-Anwa

503005359 oze@eko-anwal

Maciej K. and Mariusz Sieniawski have reacted to this post.
Maciej K.Mariusz Sieniawski

Pierwszy pełny miesiąc z licznikiem SO i odczytem Taurona :

Licznik SO + Fronius: energia oddana 410,47 kWh , energia pobrana 211,5 kWh

Tauron: energia oddana 458,9 kWh , energia pobrana 266,3 kWh

Najpierw myślałem że liczba impulsów jest źle dobrana ale to wyniki powinny się "rozjeżdżać" a nie być skorelowane (różnica około 50 kwh dla energii oddanej do sieci i energii pobranej - na plus w porównaniu z Tauron do Froniusa). Dodatkowo w dniach bez "słońca" pomiary były prawie takie same (w końcu S0 nie liczy obciążenia samego falownika).

Porównanie konkretnych dni dało najprawdopodobniej odpowiedź - Fronius z S0 liczy metodą wektorową a Tauron ciągle iloczynowo - chyba ze się myle w swoim rozumowaniu.

Dodane pliki:
  • porownanie-dzien.jpg
  • porownanie.jpg

Rozjechana na pobranej i oddanej.

A nie masz czasami rozjechanych czasów na licznikach?

Jaki masz licznik w Tauronie?

Bardziej zastanawia mnie zarejestrowany pobór energii przez licznik Taurona.

Jeśli mam racje to różnica w pomiarach oddanej/pobranej to 50 kWh miesięcznie czyli około 10 kWh straty ...

Dodane pliki:
  • porownanie-dzien.jpg

Nie ma co porównywać jeżeli czasy na licznikach nie są zgodne. Jeżeli są różnice minutowe, albo godzinowe lub większe to wszystko się dziwnie rozchodzi. Sprawdź najpierw jaką masz datę i czas na froniusie i na liczniku Taurona potem dopiero można analizować resztę.

Wydaje mi się, że gdzieś ten wątek już się pojawił, i "Fronius z S0 liczy metodą wektorową a Tauron ciągle iloczynowo". Skoro licznik nie rozbija na fazy, to inaczej być nie może.

PreviousPage 12 of 16Next