Solar Energy Blog
0

Forum

Forum służy do wymiany pomysłów, uwag, spostrzeżeń, rozwiązań…
Zapraszamy do aktywnego udziału!
Przydatne skrót klawiszy:
alt+shift+h = pomoc edytora
alt+shift+z = dodatkowe menu edytora

 

WAŻNE: prośba ogromna o zakładanie nowych wątków, gdy pojawia się nowe zagadnienie. Aktualnie ciągną się pojedyncze tematy (“Kilka pytań nowicjusza”), które zaczęły się od uruchomienia falownika, a przeszły [wcale nie płynnie] do gwarancji i pomp ciepła. Jak Ci, którzy przyjdą po nas, mają się w tym odnaleźć???. Pytania nie związane z tematem danego wątku będą usuwane przez Administratora!

 

Nawigacja po forum
Musisz się zalogować jeżeli chcesz umieszczać wpisy i zakładać tematy.

Licznik energii zuzytej z interfejsem S0

PreviousPage 5 of 16Next

Czekając na odpowiedź z PGE sam zacząłem obserwować ich licznik...

Dzisiaj co prawda mam małe słońce ale produkuję ok 500-600W i rozkłada się to na 3 fazy a zużywam 400-500 w większości na jednej fazie i na liczniku pojawia mi się P- czyli, że oddaje i czasami P+. Wygląda na to że PGE Dystrybucja wywiązuje się z ustawy, co mnie bardzo cieszy. Jak będzie lepsza pogoda to zrobię doświadczenie z czajnikiem.

Jesteś pewien że ten licznik Smart EMU od PGE  bilansuje na bieżąco energie wprowadzoną do siedzi i ta zużywana live.

A tak dokładniej to czy jak mam inverter 3 fazowy i na każdej z faz wysyłam w sieć po 1 kW a zużycie rozkłada mi się tak że na jednej fazie zużywam 3 kW to w sumie z sieci nie pobieram nic ? Czy dalej pobieram 2 kW i wysyłam 2 kW co potem będzie zbilansowane w stosunku 1 :0,8 ?

W środę wymieniają mi licznik na 3 fazowy Smart EMu który kosztuje ok 800 zł notabene, a na moje pytanie dlaczego nie instalują liczników Landis z bilansowaniem na bieżąco to Pan z PGE powiedział bo Landis kosztuje ok 3k.

 

Będzie lepsza pogoda to sprawdzę - teraz nie mam jak...

Początkowo myślałem że licznik działa źle, ale jednak wszystko jest OK. Dzisiaj przez godzinę strzałka była na P- czyli oddawałem energię (produkcja ok 3,5kW) - zużycie cały czas poniżej produkcji (działała pralka i zmywarka) i do 2.8.0 dodało mi 2kW a 1.8.0 pozostało bez zmian czyli wszystko działa prawidłowo w PGE Dystrybucja.

Czyli wszystko jest dobrze? Tak jak powinno być z tym bilansowanie? Bo chyba ostatni post został usunięty z tą reklamacja do pge?

Edytowałem - bo początkowo myślałem, że jest źle, ale to z pośpiechu. A teraz wszystko już dokładnie przeanalizowałem i wg mnie jest wszystko OK. Co prawda reklamacja/mail do PGE też poszedł - zobaczymy co odpiszą.

No zobaczymy jak się podzielisz ta informacja. Masz może podgląd swoje instalacji w necie? Takie coś jak strona solar web? Jak tak to podlinkuj

Dzień dobry,
w najbliższym czasie (koniec kwietnia) będzie u mnie montowana instalacja na falowniku Fronius Symo 3.7-3-S.
Będę to próbował spiąć z systemem domoticz, i mam pytanie.

Czy po podłączeniu licznika po złączu S0 w torze odbiorników będę w stanie eksportować dane (json) nie tylko o produkcji (standardowo z falownika) ale również dane o zużyciu z licznika (P_Load?)
Czy taka opcja występuję wyłącznie przy zastosowaniu licznika Smartmeter?

Cytat z Kamil Rusztyn data 17 kwietnia 2019, 11:19

Dzień dobry,
w najbliższym czasie (koniec kwietnia) będzie u mnie montowana instalacja na falowniku Fronius Symo 3.7-3-S.
Będę to próbował spiąć z systemem domoticz, i mam pytanie.

Czy po podłączeniu licznika po złączu S0 w torze odbiorników będę w stanie eksportować dane (json) nie tylko o produkcji (standardowo z falownika) ale również dane o zużyciu z licznika (P_Load?)
Czy taka opcja występuję wyłącznie przy zastosowaniu licznika Smartmeter?

Mam Symo 10 kw plus licznik S0
Działa pieknie pobieranie danych poprzez JSON o wszystkich parametrach

Pobieram poprzez fibaro ale to pewnie to samo.

Kamil Rusztyn has reacted to this post.
Kamil Rusztyn

Dzień dobry.

W moim przypadku problem wygląda tak, że:

1. W torze zasilania jako licznik pierwotny mam zainstalowany Fronius Smart Meter. Instalacja, konfiguracja i działanie - w 100% OK

2. Na jednym z odbiorników (grzałka CWU) chciałem dołożyć licznik S0. Zainstalowałem, podłączyłem S+ i S-. Niestety, w menu wyboru licznika wtórnego mam do wyboru jedynie opcję Smart Meter. Licznik S0 mogę wybrać tylko m menu licznikz pierwotnego. Zmiana polaryzacji S+/- niczego nie zmienia, w polu wyboru licznika wtórnego wciąż widnieje tylko smart meter.

Co może być przyczyną takiego stanu rzeczy?

Pozdrawiam,

Marek

PreviousPage 5 of 16Next