Solar Energy Blog
0

Forum

Forum służy do wymiany pomysłów, uwag, spostrzeżeń, rozwiązań…
Zapraszamy do aktywnego udziału!
Przydatne skrót klawiszy:
alt+shift+h = pomoc edytora
alt+shift+z = dodatkowe menu edytora

 

WAŻNE: prośba ogromna o zakładanie nowych wątków, gdy pojawia się nowe zagadnienie. Aktualnie ciągną się pojedyncze tematy (“Kilka pytań nowicjusza”), które zaczęły się od uruchomienia falownika, a przeszły [wcale nie płynnie] do gwarancji i pomp ciepła. Jak Ci, którzy przyjdą po nas, mają się w tym odnaleźć???. Pytania nie związane z tematem danego wątku będą usuwane przez Administratora!

 

Nawigacja po forum
Musisz się zalogować jeżeli chcesz umieszczać wpisy i zakładać tematy.

Licznik S0 zużycia energii - lista przetestowanych liczników i sposób podłączenia do falownika

PreviousPage 3 of 3

To pogratulować. Sam od jakiegoś czasu myślę nad domoticzem lub czym podobnym... u mnie raczej tylko wyciąganie danych po LAN

To jak będzie ci się chciało to wrzuć tutaj szkic jak to połączyłeś, pewnie ktoś tam się znajdzie poszukujący takowej wiedzy 😉   Może być zdjęcie licznika z rozpiską co gdzie i jak...

Ja żeby mieć "po LAN" użyłem konwetera RS485 - LAN (http://www.hi-flying.com/hf5111b). Nie kosztuje milionów jak Advantech i działa.

Zdjęcie podłączonego licznika w załączeniu.

  1. B- oraz A+ to polaczenie RS485 z RaspberryPi (przez konwerter RS458-USB), pomiędzy przewodami rezystor 120Ohm na obu końcach. Przewód ekranowany 2 żyłowy. Długość przewodu ok 2m. Zdarza się co jakiś czas (średnio raz dziennie jakiś problem z komunikacją, ale w Domoticzu można ustawić automatyczny restart plugin'a jeśli nie otrzyma danych przez jakiś czas i na ten moment to mi rozwiązuję sprawę).
  2. (-) i (+) na wyjściu impulsowym 1 - to jest podłączone do wtyku S0 w falowniku
Dodane pliki:
  • IMG-5586.jpg

Większość problemów z komunikacją z licznikiem po Modbusie to wina tanich chinolskich konwerterów na USB. Przerabiałem to już. Zainstaluj coś porządnego i problemy znikną.

 

Czy udało się komukolwiek podłączyć po Modbusie licznik inny niż SmartMeter  do falownika Fronius?

Cytat z Krystian Sorbian data 8 lipca 2020, 10:01

Czy jeśli mój licznik S0 ma stałą impulsową 100 imp/ kWh tzn. że będę miał niedokładne wskazania mocy pobieranej?

 

Możesz podzielić się informacją na temat tego licznika? Szukam licznika z S0 100imp/kWh

Z tak małą ilością impulsów ten licznik może w ogóle nie być wykryty przez Fronius-a.

Ja podłączyłem z 400imp/kWh i nie chciał współpracować po zmianie na 800 też dopiero 1600 imp/kWh pobudził pracę i wskazania są ok.

W aplikacji pojawiły się dane . A podłączyłem licznik L3F1946-P zarówno SO jak i RS 485 - jednak połączenia nie udało mi się skonfigurować po RS

Dodane pliki:
  • fronius.solarweb.jpg
  • obraz_2023-03-06_153135788.png
PreviousPage 3 of 3