Solar Energy Blog
0

Forum

Forum służy do wymiany pomysłów, uwag, spostrzeżeń, rozwiązań…
Zapraszamy do aktywnego udziału!
Przydatne skrót klawiszy:
alt+shift+h = pomoc edytora
alt+shift+z = dodatkowe menu edytora

 

WAŻNE: prośba ogromna o zakładanie nowych wątków, gdy pojawia się nowe zagadnienie. Aktualnie ciągną się pojedyncze tematy (“Kilka pytań nowicjusza”), które zaczęły się od uruchomienia falownika, a przeszły [wcale nie płynnie] do gwarancji i pomp ciepła. Jak Ci, którzy przyjdą po nas, mają się w tym odnaleźć???. Pytania nie związane z tematem danego wątku będą usuwane przez Administratora!

 

Nawigacja po forum
Musisz się zalogować jeżeli chcesz umieszczać wpisy i zakładać tematy.

Miernik do pomiaru instalacji fotowoltaicznych

Witam serdecznie,
Zwracam się do Was z prośbą o informacje z jakiego lub z jakich mierników PV korzystacie w celu spełnienia normy PN-EN62446-1:2016. Znalazłem kilka takich zestawów ale zastanawiam się który jest najlepszy a może najczęściej używany.
Na forum nigdzie nie znalazłem takiej informacji a wydaje mi się to dość ważna kwestia.

Pozdrawiam
Krzysztof

Też stoję przed tym zakupem. W zasadzie to pomiary kategorii 1 ww. normy można zrobić miernikami do AC. (proszę mnie poprawić jak się mylę). Ja chętnie kupiłbym Metrel MI 3108 eurostestpv PS. Ze względu na funkcję pomiarów AC. Ale ciekaw jestem jak on się sprawdza przy pomiarach DC. Wiadomo że nie będzie to tak jak w miernikach dedykowanych do PV. Poza tym jak chcemy mieć krzywą I-U to jeszcze wchodza w grę mieniiki Seaword PV200 i Benning 2 z tego co się orientuję to są bliźniacze urządzenia. Czy ktoś z was ma jeszcze jakieś propozycje mierników do PV? Czy ktoś pracował na ww. Metrel?

Witam.

Wiadomo że nie będzie to tak jak w miernikach dedykowanych do PV.

Metrel MI 3108 eurostestpv PS wykonuje te same pomiary DC co SeawordPV200 i oba są dedykowane do instalacji PV

W tym wątku: https://www.forum-fronius.pl/forum/topic/pomiary-pv/ temat był już poruszony, więc polecam jego lekturę.

Z praktyki podpowiem tylko, że posiadanie jednego miernika do wszystkiego jest mocno upierdliwe i często wydłuża znacznie czas wykonania pomiarów.