Solar Energy Blog
0

Forum

Forum służy do wymiany pomysłów, uwag, spostrzeżeń, rozwiązań…
Zapraszamy do aktywnego udziału!
Przydatne skrót klawiszy:
alt+shift+h = pomoc edytora
alt+shift+z = dodatkowe menu edytora

 

WAŻNE: prośba ogromna o zakładanie nowych wątków, gdy pojawia się nowe zagadnienie. Aktualnie ciągną się pojedyncze tematy (“Kilka pytań nowicjusza”), które zaczęły się od uruchomienia falownika, a przeszły [wcale nie płynnie] do gwarancji i pomp ciepła. Jak Ci, którzy przyjdą po nas, mają się w tym odnaleźć???. Pytania nie związane z tematem danego wątku będą usuwane przez Administratora!

 

Nawigacja po forum
Musisz się zalogować jeżeli chcesz umieszczać wpisy i zakładać tematy.

MOC MPPT1 I MPPT2 WSKAZANIA WYKRES

Witam

Mam instalacje z 2 obwodami mppt po 6 paneli na wschód i zachód. Na falowniku produkcja szaleje raz na 1mppt jest np 1200w na 2mppt np 300w a po chwili te wartości zamieniają się miejscami ,i tak w kółko czy coś jest źle podpięte ?

 

Dodane pliki:
  • Nowy-obraz-mapy-bitowej.jpg

Jeśli masz wschód-zachód wykresy muszą być przesunięte względem siebie. Wygląda jakby dwa stringi były połączone równolegle do 2 trackerów.

Pokaż Prąd i Napięcie DC MPP1 i MPP2.

Przesyłam skriny

Dodane pliki:
  • IMG_20190905_105206.jpg
  • IMG_20190905_105130.jpg

I czy takie podłączenie ma wpływ na produkcję?

Przeczytaj https://www.forum-fronius.pl/czy-mozna-skierowac-moduly-pv-na-poludnie-wschod-i-zachod/

Napięcie na obu trakerach identyczne, więc oba stringi połączone równolegle do obu trakerów.

Jeśli nie masz zacienianych paneli - straty minimalne.

Skoro już masz dwa trakery, ja bym połączył stringi do osobnych trakerów.

Wystarczy tylko przepiąć przewody ?

Domyślam się że w falowniku ?

Zależy, gdzie masz spięte stringi. Jak do inwertera dochodzą 4 kable solarne, to wystarczy przepiąć.
Ale nie rób tego sam - zobacz na skrinie jak niebezpieczne masz napięcie !

Jak stringi spięte na dachu, to konieczne dodatkowe kable.

Dziękuję za informację z tego co pamiętam schodzą 4 kable.

2 stringi wpiete w te zabezpieczenie trzeba dokupić kolejne 3 aby to rozdzielić ?

 

Dodane pliki:
  • IMG_20190912_192831.jpg