Solar Energy Blog
0

Forum

Forum służy do wymiany pomysłów, uwag, spostrzeżeń, rozwiązań…
Zapraszamy do aktywnego udziału!
Przydatne skrót klawiszy:
alt+shift+h = pomoc edytora
alt+shift+z = dodatkowe menu edytora

 

WAŻNE: prośba ogromna o zakładanie nowych wątków, gdy pojawia się nowe zagadnienie. Aktualnie ciągną się pojedyncze tematy (“Kilka pytań nowicjusza”), które zaczęły się od uruchomienia falownika, a przeszły [wcale nie płynnie] do gwarancji i pomp ciepła. Jak Ci, którzy przyjdą po nas, mają się w tym odnaleźć???. Pytania nie związane z tematem danego wątku będą usuwane przez Administratora!

 

Nawigacja po forum
Musisz się zalogować jeżeli chcesz umieszczać wpisy i zakładać tematy.

Moc wyjściowa skacze

Witam,

Mam inwerter Fronius Symo 10.0-3-m, podłączone do niego 33 moduły ( MPPT1  łańcuch 16 modułów, MPPT2  17 modułów). Jak obserwuję na wyświetlaczu moc wyjściową to ma ona duże skoki w krótkich odstępach czasu np. co 2-3 sekundy moc zmienia się o kilkadziesiąt W. Wskazuje 400 W za chwilę jest 320W, 200 W, 120 W i znowu wraca do wysokiej wartości 400 W i tak cały czas. Mam też drugi inwerter na którym różnice w tak krótkich odstępach czasu wynoszą kilka może kilkanaście W. Moje pytanie czy takie skoki mogą występować czy jest jakiś błąd np. w instalacji?

Inwerter nie pokazuje błędu (zielona kontrolka), napięcia na MPPT1 i MPPT2 są podobne (uwzględniając, że na jednym będzie trochę wyższe z uwagi na jeden moduł więcej w łańcuchy).

Pozdrawiam

Bartek

Witam , fronius posiada dość szybki odczyt parametru mocy , umnie na obu froniusach jest podobnie,nie przejmował bym się tym zabardzo.

Cytat z Bartosz Dubaj data 9 stycznia 2019, 21:44

Witam,

Mam inwerter Fronius Symo 10.0-3-m, podłączone do niego 33 moduły ( MPPT1  łańcuch 16 modułów, MPPT2  17 modułów). Jak obserwuję na wyświetlaczu moc wyjściową to ma ona duże skoki w krótkich odstępach czasu np. co 2-3 sekundy moc zmienia się o kilkadziesiąt W. Wskazuje 400 W za chwilę jest 320W, 200 W, 120 W i znowu wraca do wysokiej wartości 400 W i tak cały czas. Mam też drugi inwerter na którym różnice w tak krótkich odstępach czasu wynoszą kilka może kilkanaście W. Moje pytanie czy takie skoki mogą występować czy jest jakiś błąd np. w instalacji?

Inwerter nie pokazuje błędu (zielona kontrolka), napięcia na MPPT1 i MPPT2 są podobne (uwzględniając, że na jednym będzie trochę wyższe z uwagi na jeden moduł więcej w łańcuchy).

Pozdrawiam

Bartek

U mnie tak samo. Do tego napięcia DC waha się tak samo, nie wiem skąd takie zmiany. Pare razy dziuennie produkcja staje do 0, całość się uruchamaia i pochwili wraca.

Właśnie się doczytałem, że trzeba uruchomić logowanie na pamięć USB. Tam wtedy widać bardzo precycyjną informacje o wszelkich parametrach. Ciekawe co tam zobacze.

Fronous symo 3.0.3 3,2kW, wskaznik mocy skacze - w ciagu 3 sek np z 2100W na 1400W nastepnie 1800W, 1500W, 2200W... Do tej pory nie bylo takich "kwiatkow". Czy to oznacz, ze np zlacze jednego z paneli nie kontaktuje poprawnie (laczy, rozlacza)?