Solar Energy Blog
0

Forum

Forum służy do wymiany pomysłów, uwag, spostrzeżeń, rozwiązań…
Zapraszamy do aktywnego udziału!
Przydatne skrót klawiszy:
alt+shift+h = pomoc edytora
alt+shift+z = dodatkowe menu edytora

 

WAŻNE: prośba ogromna o zakładanie nowych wątków, gdy pojawia się nowe zagadnienie. Aktualnie ciągną się pojedyncze tematy (“Kilka pytań nowicjusza”), które zaczęły się od uruchomienia falownika, a przeszły [wcale nie płynnie] do gwarancji i pomp ciepła. Jak Ci, którzy przyjdą po nas, mają się w tym odnaleźć???. Pytania nie związane z tematem danego wątku będą usuwane przez Administratora!

 

Nawigacja po forum
Musisz się zalogować jeżeli chcesz umieszczać wpisy i zakładać tematy.

MPPT1 , MPPT2

Witam, jestem posiadaczem falownika 6.0.3 M symo. Przy uruchomieniu wybrany był MPPT2  off , ponieważ  połączone zostały 12 modułów po 270 watt na 1 string , docelowo chciałbym podłączyć drugi string na drugi MPPT , jak zmienić w ustawieniach falownika aby pracowały oba MPPT  niezależnie. Pozdrawiam.

Partnerzy FSP posiadają kod do wejścia w zaawansowane ustawienia falownika by zmienić to ustawienie, proponuje się skontaktować z partnerem FSP ze swojej okolicy lub instalatorem który uruchamiał instalację, powinien sobie poradzić.

Witam , instalacje podłączyłem samodzielnie bez wsparcia partnera FSP . Jestem elektromonterem posiadam uprawnienia SEP , instalacje wykonałem zgodnie zaleceniami dokumentacji firmy FRONIUS  , nie przypuszczałem że będzie problem w razie rozbudowy instalacji i zmianą MPPT1 na MPPT2. Gdybym wiedział iż sprawa będzie tak wyglądać uaktywniłbym na starcie MPPT2 od razu przy uruchomieniu instalacji. Pozdrawiam.

Można wykonać telefon na infolinie serwisową i poprosic o kod, lepiej go nie podawać publicznie na forum.

Dziękuję , w takim razie poproszę o informację na maila , jeśli to możliwe i opis jak to zmienić w ustawieniach bo zapewne menu serwisowe jest w języku obcym.Dziękuję i Pozdrawiam.   moja poczta ,  witoldbig@o2.pl

Witam

Instrukcje wszystkie są dostępne na stronie Fronius.pl oczywiście w języku polskim. Co do uruchomienia MPPT2 proszę o kontrolę swojej poczty postaram się pomóc

Andrzej Długosz

Eko-Anwa

Ok.Dziękuję.

Witam

Przypominam wszystkim czytającym, że cała dokumentacja do urządzeń firmy Fronius występuje w języku polskim i jest dostępna na stronie http://www.fronius.pl

https://www.fronius.com/pl-pl/poland/energia-sloneczna/produkty-i-rozwizania

Pozdrawiam

Andrzej Długosz Eko-Anwa

Witam Panów,

 

Żeby ułatwić sprawę należy "odpalić" instrukcję obsługi. I znaleźć w instrukcji taki punkt Menu podstawowe  w tym menu jest powiedziane jak wejść do niego, jak wpisać kod, i co w danym menu można zmienić. Nie jest to "wiedza tajemna" więc można ją sobie przyswoić z instrukcji :D.

 

Mam nadzieję, że się uda.

W razie problemów proszę o wiadomość na maila: pv-support-poland@fronius.com

Aczkolwiek myślę, że się wszystko uda.

Pozdrawiam,

TSN

Ok. sprawdziłem wszystko jasne , po dołożeniu drugiego obwodu [ stringu ]dokonam zmiany aby oba MPPT działały niezależnie .Dziękuję za pomoc i POZDRAWIAM.

witold has reacted to this post.
witold