Solar Energy Blog
0

Forum

Forum służy do wymiany pomysłów, uwag, spostrzeżeń, rozwiązań…
Zapraszamy do aktywnego udziału!
Przydatne skrót klawiszy:
alt+shift+h = pomoc edytora
alt+shift+z = dodatkowe menu edytora

 

WAŻNE: prośba ogromna o zakładanie nowych wątków, gdy pojawia się nowe zagadnienie. Aktualnie ciągną się pojedyncze tematy (“Kilka pytań nowicjusza”), które zaczęły się od uruchomienia falownika, a przeszły [wcale nie płynnie] do gwarancji i pomp ciepła. Jak Ci, którzy przyjdą po nas, mają się w tym odnaleźć???. Pytania nie związane z tematem danego wątku będą usuwane przez Administratora!

 

Nawigacja po forum
Musisz się zalogować jeżeli chcesz umieszczać wpisy i zakładać tematy.

Nie osiąga 100%

Witam.
Mam Symo 5.0.3-M i zamontowane na dachu prawie 6kW. W idealne dni jak teraz na Solar.web pokazuje mi max 93% wykorzystania. A u znajomego na Symo 10.0.3-M jest 101% u drugiego na Symo 3.7 jest 102%.
czy coś jest nie tak z moim falownikiem że nie osiąga 100%?

dokładnie mam 5,94kW więc powinien bez problemu osiągnąć 100%. Oczywiście pokazuje że produkcja jest na poziomie 5.02kW ale nie jest to 100% ?

Witam

Piszesz, że inwerter pokazuje ponad 5 kW i więcej nie pokaże skoro to Symo 5 niezależnie od mocy paneli. Przy mocy paneli niecałe 6 kWp to dobór inwertera jest prawidłowy. Dla czego nie wyjaśnił Ci tego instalator.

Voltaik Ekspert

 

 

jeśli u kogoś pokazuje ponad 100% to prawdopodobnie ma spisaną mniejszą ilość paneli niż rzeczywiście posiada bo procenty są pokazywane na podstawie deklarowane mocy i rzeczywistej.

Nie wiem jak to jest. Ale według mnie powinno pokazać 100%.

Cytat z Krzysztof Tokaj data 22 marca 2020, 11:34

Witam.
Mam Symo 5.0.3-M i zamontowane na dachu prawie 6kW. W idealne dni jak teraz na Solar.web pokazuje mi max 93% wykorzystania. A u znajomego na Symo 10.0.3-M jest 101% u drugiego na Symo 3.7 jest 102%.
czy coś jest nie tak z moim falownikiem że nie osiąga 100%?

dokładnie mam 5,94kW więc powinien bez problemu osiągnąć 100%. Oczywiście pokazuje że produkcja jest na poziomie 5.02kW ale nie jest to 100% ?

Dzień dobry,

Wartość procentowa jest wyznaczana w stosunku do mocy modułów, która jest zadeklarowana w ustawieniach (Ustawienia | Komponenty | Falowniki).

W Pana przypadku wartość 93% jest więc prawidłowa (5 / 6). Znajomi mają pewnie wpisane błędne wartości.

Jest to wartość jedynie informacyjna i nie ma wpływu na uzyski. Dla lepszego samopoczucia można ją sobie skorygować, aby dorównać znajomym 😉

Pozdrawiam serdecznie

Dzięki za odpowiedź, właśnie skorygowałem te ustawienia i widzę, że to działa.

Szkoda tylko, że Fronius nie wpuści trochę więcej do sieci 🙂

 

Pozdrawiam

Krzysiek