Solar Energy Blog
0

Forum

Forum służy do wymiany pomysłów, uwag, spostrzeżeń, rozwiązań…
Zapraszamy do aktywnego udziału!
Przydatne skrót klawiszy:
alt+shift+h = pomoc edytora
alt+shift+z = dodatkowe menu edytora

 

WAŻNE: prośba ogromna o zakładanie nowych wątków, gdy pojawia się nowe zagadnienie. Aktualnie ciągną się pojedyncze tematy (“Kilka pytań nowicjusza”), które zaczęły się od uruchomienia falownika, a przeszły [wcale nie płynnie] do gwarancji i pomp ciepła. Jak Ci, którzy przyjdą po nas, mają się w tym odnaleźć???. Pytania nie związane z tematem danego wątku będą usuwane przez Administratora!

 

Nawigacja po forum
Musisz się zalogować jeżeli chcesz umieszczać wpisy i zakładać tematy.

Nowa aktualizacja - fro30491.upd

PreviousPage 6 of 6

Dzięki już działa - Fronius Datalogger Finder" pomógł. Okazało się jednak że końcówka IP jest inna niż pokazywał mi router w podłączonych urządzeniach (nie mam pojęcia dlaczego).

Mam jeszcze jedno pytanie - a mianowicie. Wykonałem aktualizację falownika (Symo 4.5.3-M) do wersji fro 30491 i mimo tego nadal mam aktywne okno aktualizacji - jak na zdjęciu.

Dodane pliki:
  • foto-1.png

Temat "wałkowany" od dawna, TTTM (ten typ tak ma), wszystko jest OK i tak sobie to Fronius zorganizował 🙂

Jeśli pomogłem, daj łapkę w górę 🙂

J B has reacted to this post.
J B

Po aktualizacji do fro30481.upd przez solarweb (nieudana aktualizacja), nie mam odczytów produkcji AC, na DC jest ok. Na solarbweb też pusto. Na stronie froniusna jest wersja FRO030480. Czy wrzucić przez USB tą wersję? Dataloger też aktualizowałem ale poszło bez problemów. Przez 4 lata od momentu instalacji nic nie było nic aktualizowane i ustawiane.

Ja bym spróbował pobrać tą najnowszą dostępną wersję na usb (FRO030480), zainstalował z niego (dzień/dwa po testował) i wtedy spróbował instalacji online najnowszej wersji.

Dzięki za pomoc. Działa. Aktualizacja pendrive poszła dopiero po włączeniu i wyłączeniu falownika.  Wcześniej cały czas wyskakiwał błąd 743 czyli Błąd aktualizacji. Trochę się jej obawiałem bo jak wspominałem przez 4 lata nic nie było robione. Ja zobaczyłem na logu aktualizacji ile było pomiędzy to się przeraziłem. Zastanawia mnie jeszcze, że nadal mam w porównaniu wersji (już po aktualizacji) Set 0.0.58.10 a nowa to 0.0.97.10. Jedyna która nie weszła, reszta jest identyczna.

Czy po takiej aktualizacji powinienem zwrócić uwagę na któreś z ustawień pracy?

Chyba jednak pozostawianie urządzenia przez bardzo długi czas bez aktualizacji też nie jest wskazane. Mimo ,że wszystko działało to problemem stało się przeskoczenie tylu wersji za jednym razem.

A ja mam pytanie z kad mozna pobrac plik aktualizacyjny? U mnie jeden falownik aktualizuje sie przez siec a drogi choc widoczny w systemie nie ma kratki by moc go odchaczyc i aktualizowac. Pisalem o tym do Fronius i owszem zaktualizowali mi falownik ale nadal sam tego robic nie moge. Nie moge znalezc miejsca z kad moglbym uzyskac plik .upd

Nie podałeś do jakiego falownika ci potrzeba ale proponowany sposób aby znaleźć oprogramowanie do aktualizacji przez usb to wpisanie na głównej stronie fronius.com w wyszukiwarce frazy usb, ostatni plik z listy (​Fronius USB Update Galvo Symo Primo Eco V30490) dla większości falowników ale proponuję sprawdzić zanim zaczniesz aktualizacje czy jest on odpowiedni do twojego falownika.  LINK

Dziwny sposób ale takowy znalazłem proponowany przez fronius... Najwyższy czas pomyśleć jak to zrobić aby to było łatwo do znalezienia.

Janusz Bassa has reacted to this post.
Janusz Bassa

Dzieki chodzilo o Symo 6.0-3-M plik juz sciagnołem wieczorem bede aktualizowal jak falownik przestanie pracowac. Przez Solar Web moj drogi falownik Symo 3-0-3 M ma aktualizacje 30491 ale skoro nie ma nowszej w pliku to ok. Jeszcze raz dzieki za pomoc.

Możliwe że pojawi się po tej aktualizacji z usb ta nowsza wersja.

PreviousPage 6 of 6