Solar Energy Blog
0

Forum

Forum służy do wymiany pomysłów, uwag, spostrzeżeń, rozwiązań…
Zapraszamy do aktywnego udziału!
Przydatne skrót klawiszy:
alt+shift+h = pomoc edytora
alt+shift+z = dodatkowe menu edytora

 

WAŻNE: prośba ogromna o zakładanie nowych wątków, gdy pojawia się nowe zagadnienie. Aktualnie ciągną się pojedyncze tematy (“Kilka pytań nowicjusza”), które zaczęły się od uruchomienia falownika, a przeszły [wcale nie płynnie] do gwarancji i pomp ciepła. Jak Ci, którzy przyjdą po nas, mają się w tym odnaleźć???. Pytania nie związane z tematem danego wątku będą usuwane przez Administratora!

 

Nawigacja po forum
Musisz się zalogować jeżeli chcesz umieszczać wpisy i zakładać tematy.

Odbiór zgromadzonej energii tylko w ciągu dnia?

Page 1 of 2Next

Panowie,

"na mieście" usłyszałem że zbliża się zmiana przepisów która będzie mówiła o tym że zgromadzoną energię z PV będziemy mogli odzyskać tylko w ciągu dnia, a ta pobierana nocą będzie standardowo płatna. Czy to prawda? Jeszcze nie znalazłem nic na ten temat w sieci..

 

 

Niemożliwe, jakieś to bajki raczej. Z roku od razu na jeden dzień.. nie..

Moim zdaniem zasady prosumentów nie zostaną zmienione do czasu osiągnięcie celów OZE umówionych z UE, dopiero jak osiągniemy cele to zacznie się kombinowanie jak tu by opodatkować nasz "zysk" z racji posiadania instalacji itp. Na obecną chwilę mamy różne programy wsparcia jak np. "mój prąd", możliwość umniejszenia wymiaru podatku na podstawie ulgi termomodernizacyjnej, które mają pomóc w osiągnięciu celu OZE - lepiej dać każdemu 5000, niech wybuduje instalacje za 10-30tys (czyli pokryć koszty max 50% inwestycji), niż budować dużą instalację za kilka mld. zł, która wyprodukuje mniej energii niż dotowani prosumenci. A ludzie będą zadowoleni bo dostaną częściowy zwrot kosztów inwestycji.

Minął jakiś czas i "Mój Prąd" już tylko 3000.

Dawid Kłosiński has reacted to this post.
Dawid Kłosiński

Tak jakoś się zapowiadało że się zmieni i można było wróżyć że lepiej nie będzie... miejmy nadzieję że to tylko takie zmiany to będą a nie na gorzej...

Ci co się już załapali na mój prąd to dla nich nawet lepiej. Teraz jakieś dofinansownia magazynów by się przydało jak u Niemców.

Adam Kostrzewa has reacted to this post.
Adam Kostrzewa

Kolego liczysz na marchewkę na kiju ???

Dadzą ileś a z dup. wyjmą 3 x tyle .  Żyjemy w Polsce ( kaczo grodzie ) to nie DE .

W tej chwili ci co mieli skorzystać z programu to skorzystali a ci co myślą o PV to i tak pewnie spora część z nich w to wejdzie niezależnie od tego czy będzie dofinansowanie czy nie...

Lepiej już niech nic nie ruszają... jak te mądre głowy ruszą opusty to wtedy opłacalność posiadania PV w PL spadnie... nie mówiąc o tym że zakończy się przyłączanie nowych... i niech ci co już mają nie myślą że ich to nie dotyczy bo niby tylko nowych... taaaaa... a świstak siedzi bo zawinął sreberka....

Cytat z karllo data 7 lipca 2021, 22:50

Tak jakoś się zapowiadało że się zmieni i można było wróżyć że lepiej nie będzie... miejmy nadzieję że to tylko takie zmiany to będą a nie na gorzej...

Jest jeszcze obowiązek powieszenia na domu, na 5 lat, tablicy upamiętniającej dofinansowanie instalacji przez Jaśnie Panującego. Nie żartuję... Dobrze, że nie musi być z granitu 😉

Cytat z K K data 8 lipca 2021, 10:23
Cytat z karllo data 7 lipca 2021, 22:50

Tak jakoś się zapowiadało że się zmieni i można było wróżyć że lepiej nie będzie... miejmy nadzieję że to tylko takie zmiany to będą a nie na gorzej...

Jest jeszcze obowiązek powieszenia na domu, na 5 lat, tablicy upamiętniającej dofinansowanie instalacji przez Jaśnie Panującego. Nie żartuję... Dobrze, że nie musi być z granitu ?

Dokładnie, tabliczka na domu .... ech

Page 1 of 2Next