Solar Energy Blog
0

Forum

Forum służy do wymiany pomysłów, uwag, spostrzeżeń, rozwiązań…
Zapraszamy do aktywnego udziału!
Przydatne skrót klawiszy:
alt+shift+h = pomoc edytora
alt+shift+z = dodatkowe menu edytora

 

WAŻNE: prośba ogromna o zakładanie nowych wątków, gdy pojawia się nowe zagadnienie. Aktualnie ciągną się pojedyncze tematy (“Kilka pytań nowicjusza”), które zaczęły się od uruchomienia falownika, a przeszły [wcale nie płynnie] do gwarancji i pomp ciepła. Jak Ci, którzy przyjdą po nas, mają się w tym odnaleźć???. Pytania nie związane z tematem danego wątku będą usuwane przez Administratora!

 

Nawigacja po forum
Musisz się zalogować jeżeli chcesz umieszczać wpisy i zakładać tematy.

Odczyt produkcji z 2 stringow

Witam, codziennie odczytuje produkcje sumaryczna z 2 stringów. Czy jest możliwość zobaczyć produkcje poszczególnych stringów osobno a nie razem?

Jeśli są podłączone 2 łańcuchy pod 2 wejścia MPPT to w historii można wyświetlać produkcje z 1 wejścia MPPT osobno i dla 2 wejścia MPPT.
Ale to tylko moc produkowaną w określonych godzinach, chyba że wsparcie Fronius Polska coś jeszcze podpowie.

A jak to wygląda na stronie solar.web?

1/ Na wyswietlaczu falownika mamy rozdzieloną produkcję na stringi w zakładce LOG >> zatwierdzić strzałką (prawy przycisk) >> ponownie zatwierdzić strzałką (prawy) >> Energia AC MPPT1 , strzałka w dół - Energia AC MPPT2 (fotki)

2/ na solar.web - wejść w ANALIZA >> HISTORIA - zaznaczyć moc danego stringu (fotka). Po lewo widać moc poszczególnych stringów (fotka) co 5 minut (uśrednione). Gdy chcesz produkcję całkowitą dla stringów 1 i 2 - kliknij w MIESIĄC.

Dodane pliki:
  • C6E4E40D-0404-415A-AA57-D99C37D025BF.png
  • 1C2A0AFB-7F9C-44FF-8271-460FD3600387.jpeg
  • DC9E90BE-D0DE-43E2-A6A9-8FC6C04F5CFE.jpeg
  • EFA6D78E-2FD3-42B7-AA02-B9230EC82739.png
Cytat z data 30 maja 2019, 07:12

1/ Na wyswietlaczu falownika mamy rozdzieloną produkcję na stringi w zakładce LOG >> zatwierdzić strzałką (prawy przycisk) >> ponownie zatwierdzić strzałką (prawy) >> Energia AC MPPT1 , strzałka w dół - Energia AC MPPT2 (fotki)

2/ na solar.web - wejść w ANALIZA >> HISTORIA - zaznaczyć moc danego stringu (fotka). Po lewo widać moc poszczególnych stringów (fotka) co 5 minut (uśrednione). Gdy chcesz produkcję całkowitą dla stringów 1 i 2 - kliknij w MIESIĄC.

Dziękuję za wyjaśnienie

Czy istnieje możliwość niezależnego odczytu z MPPT1 oraz MPPT2 przez web_api falownika?

 

Jestem w stanie wyciągnąć informacje o sumarycznej produkcji jednak nigdzie nie doczytałem się jak skonfigurować zapytanie dla pojedynczego trackera.

 

Z góry dzięki za pomoc.

Cytat z Andrzej Jarzynka data 19 sierpnia 2019, 12:59

Czy istnieje możliwość niezależnego odczytu z MPPT1 oraz MPPT2 przez web_api falownika?

 

Jestem w stanie wyciągnąć informacje o sumarycznej produkcji jednak nigdzie nie doczytałem się jak skonfigurować zapytanie dla pojedynczego trackera.

 

Z góry dzięki za pomoc.

Też nie znalazłem tego w API, chyba, że istnieje jakieś nieudokumentowane zapytanie.

Powinno dać się odczytać po Modbusie.