Solar Energy Blog
0

Forum

Forum służy do wymiany pomysłów, uwag, spostrzeżeń, rozwiązań…
Zapraszamy do aktywnego udziału!
Przydatne skrót klawiszy:
alt+shift+h = pomoc edytora
alt+shift+z = dodatkowe menu edytora

 

WAŻNE: prośba ogromna o zakładanie nowych wątków, gdy pojawia się nowe zagadnienie. Aktualnie ciągną się pojedyncze tematy (“Kilka pytań nowicjusza”), które zaczęły się od uruchomienia falownika, a przeszły [wcale nie płynnie] do gwarancji i pomp ciepła. Jak Ci, którzy przyjdą po nas, mają się w tym odnaleźć???. Pytania nie związane z tematem danego wątku będą usuwane przez Administratora!

 

Nawigacja po forum
Musisz się zalogować jeżeli chcesz umieszczać wpisy i zakładać tematy.

Odczyt uzysków dla MPPT1 i MPPT2

Page 1 of 2Next

Dzień dobry,

Nie wiem jak odczytać na Fronius Symo  4.5 sumaryczne ilości uzyskanej energii dla MPPT1 i MPPT2.

Proszę o wyjaśnienie.

 

Czy korzysta Pan z solar.web? Tam jest wszystko w miarę dobrze przedstawione.

Sumaryczną ilość uzyskanej energii może Pan odczytać bezpośrednio z historii produkcji.

 

Jeżeli zaś zależy Panu na sumie uzysków z pojedynczego trackera, to niestety nie jestem w stanie pomóc, ale przyłączam się do pytania.

W zakładce "Analiza" można uzyskać takie dane i wiele innych.

Cytat z Darek Jamka data 19 sierpnia 2019, 16:36

W zakładce "Analiza" można uzyskać takie dane i wiele innych.

Owszem w zakładce analiza wyświetlana jest sumaryczna ilość wypracowanej energii z całej instalacji.

Niestety jeżeli nawet wybierzemy pojedynczy trackera wartość sumy wyprodukowanej energii nie zmienia się, żeby przedstawić faktyczną informację o sumie wyprodukowanej energii dla danego stringa.

Wiem, że sumarycznie można odczytać, niestety nie ma możliwości na dzień dzisiejszy odczytu poszczególnych MPPt.

A nie o to chodzi, jak na moim załączniku?

Dodane pliki:
  • mmpt1i2.png
Cytat z Artur Kurpisch data 21 sierpnia 2019, 07:07

A nie o to chodzi, jak na moim załączniku?

A czy to jest wykres dla "sumarycznej" mocy czy chwilowa?

W czasie rzeczywistym nie ma podglądu, chyba że na wyświetlaczu.

Nie rozumiem o co Pan pyta.

Cytat z Artur Kurpisch data 21 sierpnia 2019, 09:47

W czasie rzeczywistym nie ma podglądu, chyba że na wyświetlaczu.

Nie rozumiem o co Pan pyta.

Nie pytałem o nic, miałem nadzieję, że sam się Pan zreflektuje.

Zamieszczony przez Pana wykres przedstawia chwilową moc każdego ze stringów. Pytanie było o: "sumaryczne ilości uzyskanej energii dla MPPT1 i MPPT2."

W prawym górnym rogu Pana screena zaprezentowana jest informacja o sumarycznie wyprodukowanej energii, nie jest ona rozdzielona na konkretne trackery.

Nie wiem skąd Pan wywnioskował, że ktokolwiek pyta o "czas rzeczywisty", ale informacja przez Pana przekazana jest błędna.
Wielkość produkcji "w czasie rzeczywistym" można podejrzeć również na stronie solar.web i nie tylko:

  1. Na stronie głównej pod szyldem "Bieżąca moc"
  2. W zakładce "Analiza -> Aktualnie" gdzie otrzymamy aktualną moc w watach i procentach.
  3. Można wysłać zapytanie za pomocą web_api bezpośrednio do falownika żeby otrzymać informację o produkowanej aktualnie mocy
  4. Można zalogować się bezpośrednio na web serwer falownika tam informacja jest prezentowana
  5. Można podejrzeć aktualną produkcję przez aplikację solar.web live
  6. Można odpytać się o aktualny stan po modbusie.

Jak Pan widzi jest wiele opcji żeby podejrzeć wartość aktualnej produkcji.

Cytat z Ryszard Marecki data 1 marca 2019, 09:40

Dzień dobry,

Nie wiem jak odczytać na Fronius Symo  4.5 sumaryczne ilości uzyskanej energii dla MPPT1 i MPPT2.

Proszę o wyjaśnienie.

 

Ja swoją dzienną produkcję z stringów (1 inwerter z jednym stringiem na Południe, drugi inwerter z dwoma stringami na Zach i Wsch) odczytuję przez VD zrobioną w Fibaro poprzez Modbus TCP.

Dodane pliki:
  • stringi.png
Adam Korzybski has reacted to this post.
Adam Korzybski
Page 1 of 2Next