Forum

Forum

Forum służy do wymiany pomysłów, uwag, spostrzeżeń, rozwiązań…
Zapraszamy do aktywnego udziału!
Przydatne skrót klawiszy:
alt+shift+h = pomoc edytora
alt+shift+z = dodatkowe menu edytora

 

WAŻNE: prośba ogromna o zakładanie nowych wątków, gdy pojawia się nowe zagadnienie. Aktualnie ciągną się pojedyncze tematy (“Kilka pytań nowicjusza”), które zaczęły się od uruchomienia falownika, a przeszły [wcale nie płynnie] do gwarancji i pomp ciepła. Jak Ci, którzy przyjdą po nas, mają się w tym odnaleźć???. Pytania nie związane z tematem danego wątku będą usuwane przez Administratora!

 

Nawigacja po forum
Musisz się zalogować jeżeli chcesz umieszczać wpisy i zakładać tematy.

Off grid bez akumulatorów Fronius hybrydowy OHM pilot

Jestem w trakcie projektowania instalacji w nowo budowanym domu. Projekt zakłada 10kW on grid i dodatkową instalację off grid wykorzystywaną do dodatkowego ogrzewania CWU oraz CO w ilości około 1300 ltr. Na 2 zbiorniki CO 1000 (bufor) oraz CWU 300 ltr, będę miał około 4500kWh. Wszystko co wyprodukuje falownik ma zostać wykorzystane na ogrzewanie tej wody w systemie offgrid bez akumulatorów. Przyrost temp do 10C.

Czy falownik hybrydowy Froniusa z OHM pilot spełni moje wymagania z założeniem że nie będą wykorzystywane żadne akumulatory, ewentualne zasilanie stby mógłbym podłączyć z sieci.

Czy moc prądu z takiej instlacji będzie na tyle wysoka do dwóch zastosowanych grzałek (instalacja nadążna 3kW).

W okresie letnim chciałbym aby większa część energi ogrzewała CWU i była możliwość kontroli temp. (instalacja ma posiadać możliwość dystrybucji energii  do 3 żródeł), kontrolowanych termostatami.

Ponawiam pytanie.

Czy panowie z froniusa podejmą się tego bardzo ważnego zagadnienia i pomogą rozwiązać zagadkę?