Solar Energy Blog
0

Forum

Forum służy do wymiany pomysłów, uwag, spostrzeżeń, rozwiązań…
Zapraszamy do aktywnego udziału!
Przydatne skrót klawiszy:
alt+shift+h = pomoc edytora
alt+shift+z = dodatkowe menu edytora

 

WAŻNE: prośba ogromna o zakładanie nowych wątków, gdy pojawia się nowe zagadnienie. Aktualnie ciągną się pojedyncze tematy (“Kilka pytań nowicjusza”), które zaczęły się od uruchomienia falownika, a przeszły [wcale nie płynnie] do gwarancji i pomp ciepła. Jak Ci, którzy przyjdą po nas, mają się w tym odnaleźć???. Pytania nie związane z tematem danego wątku będą usuwane przez Administratora!

 

Nawigacja po forum
Musisz się zalogować jeżeli chcesz umieszczać wpisy i zakładać tematy.

Ograniczenie produkcji przez falownik.

Page 1 of 6Next

Witam, mam taki problem z instalacją klienta. Falownik Symo 6.0-3-M, chodził 3 tygodnie na 1 mppt z 10 modułami 315W Osiągi mocy do 3 kWh, U =390 V, I=7A. Po tym czasie, klient zlecił zainstalowanie drugiego łańcucha. Dołożyłem klientowi 12 takich samych modułów, na drugiej połaci dachowej i podpiąłem do mppt2. Produkcja też około 3 kW, na tym łańcuchu, prąd w granicach 8 A ... tak wyglądają pracujące osobno mpp trackery (wtyczki z łańcuchów na przemian wypięte). Gdy podłączę wszystko razem prąd jest w granicach 3 A dla mppt1 i 4 dla mppt2 i moc max do 3 kW. Najwyraźniej 6 kW  falownik ogranicza moc do 3 kW.

Falownik nie zgłasza żadnych błędów, ustawienia 50 Hz międzynarodowe (

Były próby na DE1 i PL) aktualna wersja, falownik resetowany, reset całkowity...
w załączeniu skan wykresy wczorajszej produkcji instalacji...
Dodane pliki:
  • 741EA6F6-6F55-4DFD-9578-EDE7C3760992.png

Witam,

Mam podobny problem, falownik fronius symo 6.0 3m. Instalacja produkuje prąd max 5000 W przy panelach z nocą 7,92 KW. Jaka moze byc tego przyczyna, dodam ze ta produkcja jest w szczytowa w ciagu dnia i to w dni bezchmurne. Dzienna produkcja wynosi 23kwh wiec wydaje mi sie przy tak dużej instalacji ze to jest za mało. Proszę o pomoc jakie mogą byc tego przyczyny.

Podaj więcej danych o swojej instalacji PV, przeanalizowałeś możliwe rozwiązania podobnych problemów podawane na forum w różnych tematach?

Wiec tak:

posiadam falownik fronius symo 6.0-3m. Podliczone do niego 24 panele ML system full back 330w. Na MPPT1:18 paneli i na MPPT2: 6 paneli. Napięcie solarne na MPPT1: około 570V, na MPPt2: około 185V. Prąd solarny na MPPT1: 6.20A, na MPPT2: 6A. Moc Wyjściowa w danym momencie to jest godz 11:30, bezchmurne niebo Wynosi 4470W. Prąd wyjściowy na poszczególnych fazach L1,L2,L3 Wynosi 6,40A. Jakich informacji jeszcze potrzebujesz? Dzięki za zainteresowanie

Dodane pliki:
  • image.jpg
  • image.jpg
  • image.jpg
  • image.jpg
  • image.jpg

Przeglądałem chyba juz wszystkie wątki na forum ale nie znalazłem takiej sytuacji. Znalazłem wątki w których moc maksymalna falownika nie była wykorzystana Np. Falownik 5 KW a produkował w szczytach 4,5 ale taka sytuacja jak u mnie i dysproporcja miedzy zainstalowana mocą paneli a uzyskiem mocy wyjściowej nie widziałem na forum

Może być kilka powodów mniejszej mocy. Jakie masz usytuowanie połaci dachu na których zamontowane są panele.

Wstawiłeś pięć razy to samo zdjęcie?

Polać dachu w stronę południowa, kat nachylenia dachu jakieś 15 stopni, wysłałam 5 rożnych zdjeć ale cos poszło nie tak. Spróbuje podesłać jeszcze raz

Dodane pliki:
  • image.jpg
  • image.jpg

Jak wszystkie panele masz w kierunku południowym i wszystkie są ustawione na 15stopni to czemu masz tak dziwne połączanie ilościowe paneli 18 do 6.

Powoli temperatura spada (niska temperatura z dużym nasłonecznieniem) więc kwestia czasu a będą dni w których będzie można zaobserwować lepsze uzyski.

Jak chcesz sprawdzić moc jaka jest generowana w danej chwili na poszczególnych MPPT to wciśnij enter na falowniku (pierwszy od prawej) jak będzie wyświetlana całkowita moc chwilowa.

Daj link do swojej instalacji, może ktoś coś zauważy analizując dane (ustawienia, uprawnienia).

Dzień dobry,

Panie Bartłomieju,

Proszę sprawdzić, czy nie ma Pan załączonej mocy wyjściowej w zakładce Edytor EVU, tak jak opisano w tym artykule:

Ograniczenie wypływu energii do sieci

Pozdrawiam

Piotr

Rozłożenie paneli 18 i 6 wynikło z faktu ze na poczatku miały byc zainstalowane tylko 18 paneli na jednym stringu, a pozniej doszło 6 paneli i instalator zdecydował ze założą to na drugim stringu. Według fronius configuration takie rozmieszczenie paneli na stringach jest prawidłowe wiec nie wydaje mi sie ze to moze wpłynąć aż tak na wydajnosc. Zdjęcie poniżej przedstawia jak sie moc rozkłada na stringi przy bezchmurnym niebie godz 13:00

Dodane pliki:
  • image.jpg
Page 1 of 6Next