Solar Energy Blog
0

Forum

Forum służy do wymiany pomysłów, uwag, spostrzeżeń, rozwiązań…
Zapraszamy do aktywnego udziału!
Przydatne skrót klawiszy:
alt+shift+h = pomoc edytora
alt+shift+z = dodatkowe menu edytora

 

WAŻNE: prośba ogromna o zakładanie nowych wątków, gdy pojawia się nowe zagadnienie. Aktualnie ciągną się pojedyncze tematy (“Kilka pytań nowicjusza”), które zaczęły się od uruchomienia falownika, a przeszły [wcale nie płynnie] do gwarancji i pomp ciepła. Jak Ci, którzy przyjdą po nas, mają się w tym odnaleźć???. Pytania nie związane z tematem danego wątku będą usuwane przez Administratora!

 

Nawigacja po forum
Musisz się zalogować jeżeli chcesz umieszczać wpisy i zakładać tematy.

Ohmpilot problem z licznikiem tauron

PreviousPage 4 of 4

Witam

Jakiś czas temu wysyłałem do pana Majmurka dokładne dane zrzucone z eLicznika vs SW. Energia pobrana i oddana zawsze różni się o wartość mocy OP (czasami się różni ale max o ~1kWh). Proszę przejrzeć moje posty w tym temacie, jest tam wszystko opisane.
Mój licznik ma bilansowanie wektorowe. Został on jakiś czas temu wymieniony, poprzednio było bilansowanie algebraiczne i sądziłem ,że tam jest problem. Po wymianie licznika na bilansujący poprawnie problem cały czas występuje.

Cytat z data 10 czerwca 2019, 21:25

Tauron rozlicza algebraicznej czyli nie bilansuje między fazami.

Mój został wymieniony na bilansujący poprawnie, wektorowo. Długo z nimi o to walczyłem

Masz może jakieś konkretne pismo, które wysłałeś, bo u mnie Enea liczy algebraicznie i według nich to jest w porządku, w zgodzie ze wszystkimi przepisami, a z chęcią ujrzałbym licznik bilansujący jak należy.

Moja sprawa trafiła do Tauron Dystrybucja (wcześniej korespondowałem z BOK Tauron ale czułem się jak w domu wariatów). Przyjechał serwisant , stwierdził jednoczesne naliczanie energii oddawanej i pobieranejbez bilansowania. Poprosiłem,żeby wpisał to do protokołu (załaczam). Po tygodniu zadzwonili ,że będą wymieniać licznik. Założyli mi jakiegoś echeleona. Testowałem go i potwierdzam,że bilansuje poprawnie. Nie występuje już sytuacja jednoczesnego naliczania, zlicza albo energię oddaną albo pobraną, zawsze jedno z liczydeł wskazuje zero

Dodane pliki:
  • 61410087_2318943735026823_7469955606812557312_n.jpg
PreviousPage 4 of 4