Solar Energy Blog
0

Forum

Forum służy do wymiany pomysłów, uwag, spostrzeżeń, rozwiązań…
Zapraszamy do aktywnego udziału!
Przydatne skrót klawiszy:
alt+shift+h = pomoc edytora
alt+shift+z = dodatkowe menu edytora

 

WAŻNE: prośba ogromna o zakładanie nowych wątków, gdy pojawia się nowe zagadnienie. Aktualnie ciągną się pojedyncze tematy (“Kilka pytań nowicjusza”), które zaczęły się od uruchomienia falownika, a przeszły [wcale nie płynnie] do gwarancji i pomp ciepła. Jak Ci, którzy przyjdą po nas, mają się w tym odnaleźć???. Pytania nie związane z tematem danego wątku będą usuwane przez Administratora!

 

Nawigacja po forum
Musisz się zalogować jeżeli chcesz umieszczać wpisy i zakładać tematy.

Optymalizator Huawei SUN 2000P-375W czy Tigo TS4-R-O - czy jest między nimi jakaś różnica?

Witam

Jak w temacie - w instalacji mam dwa panele, które od czasu do czasu ulegają zacienieniu (komin). Firma montująca ma zainstalować dwa optymalizatory Huawei SUN 2000P-375W. Na forum w tematach pojawiają się optymalizatory firmy Tigo... - stąd moje pytanie - czy między tymi urządzeniami jest jakaś różnica? Falownik to Fronius Samo 8.2-3m.

Będę bardzo wdzięczny za pomoc

Pozdrawiam

Dzień dobry,

nie wiem czy w przypadku optymalizatorów Huawei nie powinno być jeszcze dodatkowej skrzyni pomiędzy falownikiem a optymajzerami. Urządzenia firmy Tigo są kompatybilne z falownikami Fronius i temat jest poruszany na szkoleniach o kompatybilności sprzętu Huawei nie słyszałem.

Witam,

zdecydowanie TIGO.

Optymalizatory Huawei są jak Yeti - wszyscy o nich słyszeli, ale nikt ich nie widział. Co chwila pojawia się informacja o nowej wersji (M0 -> M1 -> M2), bo ta poprzednia były jakieś problemy.
I rzeczywiście - potrzebna jest dodatkowa skrzynka.

Ponadto jest jedna firma, która pozywa dystrybutorów optymalizatorów Huawei za paserstwo (chodzi o rzekomą kradzież patentów).

Pozdrawiam,
Filip O.

Dziękuję Panowie za pomoc - Huawei wywalone, zamontowane TIGO.

W Polsce nie ma jakiegokolwiek wsparcia (infolinii) odnośnie produktów Huawei z zakresu fotowoltaiki, ręce opadają 🙂

Pozdrawiam

Maciej Piliński has reacted to this post.
Maciej Piliński