Solar Energy Blog
0

Forum

Forum służy do wymiany pomysłów, uwag, spostrzeżeń, rozwiązań…
Zapraszamy do aktywnego udziału!
Przydatne skrót klawiszy:
alt+shift+h = pomoc edytora
alt+shift+z = dodatkowe menu edytora

 

WAŻNE: prośba ogromna o zakładanie nowych wątków, gdy pojawia się nowe zagadnienie. Aktualnie ciągną się pojedyncze tematy (“Kilka pytań nowicjusza”), które zaczęły się od uruchomienia falownika, a przeszły [wcale nie płynnie] do gwarancji i pomp ciepła. Jak Ci, którzy przyjdą po nas, mają się w tym odnaleźć???. Pytania nie związane z tematem danego wątku będą usuwane przez Administratora!

 

Nawigacja po forum
Musisz się zalogować jeżeli chcesz umieszczać wpisy i zakładać tematy.

Parametry pracy MPPT - wyciąganie wyników

PreviousPage 5 of 6Next

Dzień dobry,

 

Panie Jacku - apka robi wrażenie. Od jakiegoś czasu próbuję swych sił w logowaniu danych poprzez ModBus TCP z wykorzystaniem modułów ESP8266 i prezentowanie tych danych w Domoticzu czy BLYNK'u. Zauważyłem m.in. takie sytuacje w których napięcia fazowe  [AC] na moim SYMO 3.7-3-M przekracza 253V (maksymalnie widziałem 256V) a falownik dalej pracuje... (Sygnały loguję darmową apką na Android'a - HMI Modbus, zbieram ok. 40 pomiarów na minutę).

Niniejszym chciałbym zapytać czy prezentowana aplikacja umożliwia także logowanie do pliku? (JSON, CSV etc.).

Proszę o informacje czy już istnieje możliwość zakupu tejże aplikacji?

Cytat z Arkadiusz Druciarek data 4 kwietnia 2021, 23:10

napięcia fazowe  [AC] na moim SYMO 3.7-3-M przekracza 253V (maksymalnie widziałem 256V) a falownik dalej pracuje...

Tutaj wedle informacji podanych na forum to ważny jest czas (10min) wystąpienia takiego napięcia i np dopiero powyżej 264V następuje jego natychmiastowe wyłączenie z wyrzuceniem błędów (dokładne wartości zachowań określone są adekwatnie od ustawionej normy)... Nie jestem pewien ale chyba przy chwilowym (poniżej 10min) wzroście napięcia powyżej tych określonych 253V nie otrzymamy błędu na wyświetlaczu.

Jak prace nad aplikacja? Bo moja PV juz dziala 🙂

Witam

Jakoś dziwna cisza w sprawie aplikacji się zrobiła od dłuższego czasu

Pan Jacek nie pisze jak postępy ( aplikacja była już prawie ukończona )

 

Witam,

No pisze się ale powoli bo zawodowo mam aktualnie 3 projekty w zakresie sterownia pojazdami elektrycznymi dla których pisze oprogramowanie,  które muszę ogarnąć  i jak je zakończę to dopiero wrócę do tego projektu. Ten projekt to tak trochę hobbystycznie traktuję ale jest też dla mnie dość ważny.

Tak na prawdę to muszę przenieść w aplikacji odczyt danych z Froniusa na oddzielny wątek tak żeby komunikacja była stabilna bo teraz od czasu do czasu traci mi się komunikacja TCP i trzeba na nowo się łączyć.

Pozdrawiam

Jacek

Co tam z aplikacja sie dzieje Panie Jacku 🙂

Co dalej z aplikacja?

Cytat z Arkadiusz Druciarek data 4 kwietnia 2021, 23:10

 

 

Od jakiegoś czasu próbuję swych sił w logowaniu danych poprzez ModBus TCP z wykorzystaniem modułów ESP8266 i prezentowanie tych danych w Domoticzu

Czy moglbys cos blizej na temat tego logowania danych przez modbus? Jaki sprzet? Moze jakis kod?

Cześć,

 

Używam modułu z wbudowanym WIFI - ESP8266. Na chwilę obecną nie rozgryzłem jeszcze obsługi Modbus - może ktoś już to robił z tym modułem?. Znalazłem gdzieś gotowca który wykorzystuje interface SolarAPI. Jest dość prosty. W zasadzie widzę wszystko co chciałem prócz drugiego stringu. Finalnie loguję wszystko na lokalnym serwerze BLYNK który jest postawiony na Raspberry PI 3B+ a dane logują się na dysku SSD.

Jeśli posiada wgrane oprogramowanie NodeMCU, który umożliwia programowanie za pomocą języka skryptowego Lua, można napisać skrypcik odpytujący po Modbus TCP. Ja mam taki  napisany w Lua do Fibaro HC.

PreviousPage 5 of 6Next