Solar Energy Blog
0

Forum

Forum służy do wymiany pomysłów, uwag, spostrzeżeń, rozwiązań…
Zapraszamy do aktywnego udziału!
Przydatne skrót klawiszy:
alt+shift+h = pomoc edytora
alt+shift+z = dodatkowe menu edytora

 

WAŻNE: prośba ogromna o zakładanie nowych wątków, gdy pojawia się nowe zagadnienie. Aktualnie ciągną się pojedyncze tematy (“Kilka pytań nowicjusza”), które zaczęły się od uruchomienia falownika, a przeszły [wcale nie płynnie] do gwarancji i pomp ciepła. Jak Ci, którzy przyjdą po nas, mają się w tym odnaleźć???. Pytania nie związane z tematem danego wątku będą usuwane przez Administratora!

 

Nawigacja po forum
Musisz się zalogować jeżeli chcesz umieszczać wpisy i zakładać tematy.

Połączenie dwóch instalacji PV ze sobą?

Witam Serdecznie,
Uczestnicząc w Państwa kursie "Szkolenie podstawowe (BASIC)" na jednym ze schematów zauważyłem rozwiązanie Waszej firmy polegające na współpracy falownika Fronius z istniejącą już instalacją PV. Czy możecie mi Państwo powiedzieć, który z Waszych falowników ma możliwość takiej pracy? Chodzi mi konkretnie o to, że sam mam obecnie w domu instalację PV o mocy 5,325 kWp i z perspektywy użytkowania jest ona obecnie niewystarczająca z punktu widzenia zapotrzebowania domu na energię elektryczną (doszła pompa ciepła o mocy 9kW). Jako że nie mogę rozbudować obecnej instalacji o kolejne panele ze względu na ograniczenie falownika, przypomniało mi się to Państwa rozwiązanie ze szkolenia w oparciu o falownik Fronius. Do drugiego falownika nie były by podłączone panele o mocy większej niż 4,3kWp (wiadomo, by nie przekroczyć 10kWp 😉 ) z dwóch różnych połaci dachowych. Czy mogę liczyć na podpowiedź z Państwa strony w zakresie doboru odpowiedniego falownika i schematu jak połączyć obie takie instalacje?
Pozdrawiam,
Roman Wychowaniak