Solar Energy Blog
0

Forum

Forum służy do wymiany pomysłów, uwag, spostrzeżeń, rozwiązań…
Zapraszamy do aktywnego udziału!
Przydatne skrót klawiszy:
alt+shift+h = pomoc edytora
alt+shift+z = dodatkowe menu edytora

 

WAŻNE: prośba ogromna o zakładanie nowych wątków, gdy pojawia się nowe zagadnienie. Aktualnie ciągną się pojedyncze tematy (“Kilka pytań nowicjusza”), które zaczęły się od uruchomienia falownika, a przeszły [wcale nie płynnie] do gwarancji i pomp ciepła. Jak Ci, którzy przyjdą po nas, mają się w tym odnaleźć???. Pytania nie związane z tematem danego wątku będą usuwane przez Administratora!

 

Nawigacja po forum
Musisz się zalogować jeżeli chcesz umieszczać wpisy i zakładać tematy.

pomoc w odnalezieniu falowników

Witam

Jest to mój pierwszy post. Temat jest prosty. Potrzebuje pomocy w zlokalizowaniu zaginionych falowników.

Urządzenia najprawdopodobniej zostały skradzione z magazynu w liczbie 3 sztuk, wszystkie falowniki były wyposażone w datamanagera 2.0,

jestem w stanie ustalić numery seryjne brakujących urządzeń. Podejrzewam że po zalogowaniu na serwer solar web falownik zostawi po sobie jakiś ślad.

Jeśli ktoś ma jakiś pomysł zapraszam do dyskusji

pozdrawiam

Bartek

Jak zgłosiłeś to na policję to masz notkę i wtedy albo ty albo oni będą się komunikować z firną Fronius o namierzenie owych falowników.

Nie jestem pewien czy dobrze że piszesz ten post. Ale szybka dyskusja i do kasacji. Ten kto je sobie pożyczył lepiej aby nie wiedział że czynisz owe kroki.

Jak ktoś podepnie go pod internet to się zgłosi i firma Fronius uzyska pewne dane np nazwę wifi do którego jest podpięty lub inne wifi będące w obszarze falownika, nie jest to dużo ale zawsze coś, jakiś punkt zaczepienia.

Uzyskają ip, bardzo możliwe że zewnętrzne a to już sporo.

A już jak go ktoś zarejestruje na konkretne dane... to jest jak na dłoni...

Tylko musisz mieć pewnośc co do tego co ci zgineło i dokładne ich numery aby komuś niewinnemu nie narobić problemów.