Solar Energy Blog
0

Forum

Forum służy do wymiany pomysłów, uwag, spostrzeżeń, rozwiązań…
Zapraszamy do aktywnego udziału!
Przydatne skrót klawiszy:
alt+shift+h = pomoc edytora
alt+shift+z = dodatkowe menu edytora

 

WAŻNE: prośba ogromna o zakładanie nowych wątków, gdy pojawia się nowe zagadnienie. Aktualnie ciągną się pojedyncze tematy (“Kilka pytań nowicjusza”), które zaczęły się od uruchomienia falownika, a przeszły [wcale nie płynnie] do gwarancji i pomp ciepła. Jak Ci, którzy przyjdą po nas, mają się w tym odnaleźć???. Pytania nie związane z tematem danego wątku będą usuwane przez Administratora!

 

Nawigacja po forum
Musisz się zalogować jeżeli chcesz umieszczać wpisy i zakładać tematy.

Pomoc w wyborze modelu falownika

Witam serdecznie
Jestem zainteresowany zakupem falownika waszej firmy i mam dwa pytania.
1. Zakupiłem 30szt paneli jinko solar jkm320m-60 320W i chciałem zapytać który model będzie optymalny do tego zestawu. Panele będą spięte w dwa ringi. Interesuje mnie również możliwość komunikacji z falownikiem.

2. Czy jeśli zakupię falownik za granicą np. w Niemczech jak wygląda sprawa gwarancji czy jest międzynarodowa.

Pozdrawiam Mirek Kazior

Dzień dobry,

Szanowny Panie Mirosławie, biorąc pod uwagę łączną moc modułów na poziomie 9600 Wp w standardowej sytuacji (upraszczając temat - instalacja na południe) zastosował bym falownik Fronius Symo 8.2-3-M.
Oczywiście wiele zależy od orientacji instalacji względem słońca - bardzo proszę w wyszukiwarce niniejszej strony (lupka na stronie głównej) wpisać hasło "przewymiarowanie" - cenne informacje odnośnie dobory falowników.

Komunikacja dostępna jest w każdym falowniku o ile nie jest wersją Light (bez karty Datamanager).

Gwarancja oczywiście jest na produkt, więc nawet kupiony w Niemczech falownik będzie objęty nią w Polsce.

Pozdrawiam
Michał Kściuczyk
Fronius Polska