Solar Energy Blog
0

Forum

Forum służy do wymiany pomysłów, uwag, spostrzeżeń, rozwiązań…
Zapraszamy do aktywnego udziału!
Przydatne skrót klawiszy:
alt+shift+h = pomoc edytora
alt+shift+z = dodatkowe menu edytora

 

WAŻNE: prośba ogromna o zakładanie nowych wątków, gdy pojawia się nowe zagadnienie. Aktualnie ciągną się pojedyncze tematy (“Kilka pytań nowicjusza”), które zaczęły się od uruchomienia falownika, a przeszły [wcale nie płynnie] do gwarancji i pomp ciepła. Jak Ci, którzy przyjdą po nas, mają się w tym odnaleźć???. Pytania nie związane z tematem danego wątku będą usuwane przez Administratora!

 

Nawigacja po forum
Musisz się zalogować jeżeli chcesz umieszczać wpisy i zakładać tematy.

Pomocna dłoń

PreviousPage 2 of 3Next

Witam

Serdecznie dziękuję za miłe słowa. Z wielką przyjemnością pomagam wszystkim potrzebującym. Każda wiadomość z problemem jest dla mnie wyzwaniem dla pokonania kolejnej trudnej sytuacji użytkownika falownika Fronius.

Przy okazji chciałem podziękować kolegom z dziełu technicznego Fronius za szybką reakcję przy rozwiązywaniu skomplikowanych problemów użytkowników falowników.

Nadal będę pomagał wszystkim potrzebującym przy rozwiązywaniu problemów.

Przy okazji tej wypowiedzi proszę przy moich komentarzach osoby zadowolone z mojej pomocy o klikanie na zielone łapki w górę za co z góry serdecznie dziękuję.

Z poważaniem

Andrzej Długosz Eko-Anwa

503005359 oze@eko-anwa.pl

Agnieszka Granatowska, Stanisław Żurek and 6 other users have reacted to this post.
Agnieszka GranatowskaStanisław ŻurekAntoni GalochMichał KarasińskiRobert SzubaDariusz BernaśRobert PodlińskiTomasz Oblizajek

W tym miejscu chciałbym serdecznie podziękować Panu Andrzejowi Długoszowi z Eko-Anwa, który dzisiaj poświęcił mi dużo

czasu, aby pomóc mi zdalnie przy zainstalowaniu falownika do sieci internetowej. Instalatorzy zamontowali jedynie cały osprzęt, a

z neta miałem tylko ściągnąć apkę i miało wszystko śmigać. Sprawa jest jednak bardziej skomplikowana, ale na szczęście trafiłem na Pana Andrzeja, który

profesjonalnie podszedł do tematu i zainstalowała co trzeba, ustawiając potrzebne parametry itp. Dziękuję i polecam tego fachowca, każdemu kto ma jakieś problemy z Forniusem.

Dariusz Bernaś has reacted to this post.
Dariusz Bernaś

Witam. Na falowniku mam taki komunikat GIRD-INTF od razu po jego wyświetleniu pojawia się alarm. po chwili na nowo uruchamia się falownik pracuje kilka sekund i ponownie włącza się alarm. Z czego to wynika i jak można to wyeliminować? Wszystkie połączenia sprawdziłem 3 krotnie

dziękuję z góry za odpowiedź

Jaki to jest falownik?

SOLIS MINI 3000 4G. Dodam że mam już falownik 3 fazowy tej samej firmy , natomiast ten załozyłem wczoraj podpinając go pod jedną z faz do której jest podłączony ten 3fazowy

Tak obstawiałem że Solis... Forum Fronius...

Dla Solisa coś takiego znalazłem wedle tego błędu...

tłumaczenie google translator

• Falownik wykrywa sieć niestabilność, wada wewnętrzna Test wysokiego prądu - z wyłącznikiem DC • Zmierz napięcie AC • Przetestuj linię AC pod kątem THD • Test - przy włączonym wyłączniku DC Przetestuj linię AC pod kątem THD • Wiele falowników / wyłącz jeden • Regulacja lub skrzynka dopasowania impedancji • Uszkodzenia wewnętrzne • Przewód poluzował się podczas transportu

 

GRID-INTF:
Grid unstable
• Inverter detects grid
instability, internal fault
current high
Test – With DC Switch OFF
• Measure AC voltage
• Test AC line for THD
• Test – With DC Switch ON
Test AC line for THD
• Multiple inverters/turn one off
• Impedance matching adjustment or box
• Internal damage
• Wire came loose in shipping

Dzień dobry, bardzo dziękuję za pomoc przy połączeniu aplikacji z falownikiem. Bardzo fachowa pomoc, Pan Andrzej przeprowadził mnie przez instalację krok po kroku w prosty i skuteczny sposób. Polecam wszystkim użytkownikom 🙂

Cytat z Robert Drożdż data 11 kwietnia 2021, 18:42

SOLIS MINI 3000 4G. Dodam że mam już falownik 3 fazowy tej samej firmy , natomiast ten załozyłem wczoraj podpinając go pod jedną z faz do której jest podłączony ten 3fazowy

Jeśli wyświetla błędy na tym nowo zamontowanym czyli 1-fazowym to sprawdź czy będzie on działać jak wyłączysz ten 3fazowy

Sprawdzałem do południa przy sporym nasłonecznieniu i też był alarm natomiast godzinę temu przy sporo mniejszej produkcji działają i jeden i drugi

Ten błąd wskazuje, że sieć mierzona przez falowniki nie jest stabilna. Może to wynikać z kilku czynników. 

  1. Wiele falowników zainstalowanych w linii, a fala napięcia w sieci nie jest idealna.
  2. Należy ustawić filtry siatkowe. 
  3. Dalszy sprzęt wymaga wymiany lub naprawy.
  4. Płyta zasilająca jest uszkodzona.
  5. Należy sprawdzić, czy falowniki są prawidłowo zainstalowane, zgodnie z instrukcją instalacji, i upewnić się, że żadne inne obciążenia lub urządzenia nie zgodne z UL nie są podłączone do panelu dystrybucji prądu przemiennego w domu lub w obiekcie.
PreviousPage 2 of 3Next