Solar Energy Blog
0

Forum

Forum służy do wymiany pomysłów, uwag, spostrzeżeń, rozwiązań…
Zapraszamy do aktywnego udziału!
Przydatne skrót klawiszy:
alt+shift+h = pomoc edytora
alt+shift+z = dodatkowe menu edytora

 

WAŻNE: prośba ogromna o zakładanie nowych wątków, gdy pojawia się nowe zagadnienie. Aktualnie ciągną się pojedyncze tematy (“Kilka pytań nowicjusza”), które zaczęły się od uruchomienia falownika, a przeszły [wcale nie płynnie] do gwarancji i pomp ciepła. Jak Ci, którzy przyjdą po nas, mają się w tym odnaleźć???. Pytania nie związane z tematem danego wątku będą usuwane przez Administratora!

 

Nawigacja po forum
Musisz się zalogować jeżeli chcesz umieszczać wpisy i zakładać tematy.

produkcja fronius - produkcja tauron

witajcie,

skad sie biora takie roznice w produkcji - fronius pokazuje mi wyprodukowanie 900kwh a taouron 600 kwh - sporo , rozumiem roznice jakas malutka ale 300kw miesiecznie ?  dziekuje za pomoc.

 

Te brakujące 300 pewnie zużyte na własne potrzeby.

Ja tam bym się cieszył, że zużycie własne na takim poziomie, im więcej tym lepiej. Tego co oddasz OSD odbierzesz tylko 80%, chyba, że masz instalacje powyżej 10kW, to 70%, więc jest się stratnym.

Ja swój układ zarządzania energią doprowadziłem do takiego jak na zdjęciu stanu. Jak widać PWM to nie jest. Muszę jeszcze popracować nad dokładniejszym ustawieniem progów. Ale tak jak w tym momencie, to też chyba nie jest najgorzej.

 

 

Dodane pliki:
  • bilans-energetyczny-27.09.jpg

maria-n jak zuzywasz energię na potrzeby własne ?

Czy nie lepiej oddać do magazynu i  uzyć energi kiedy będzie potrzebna ? w okresie zimowym pewnie braknie

Cześć

Na magazyn oddaję tylko wtedy, kiedy jestem zmuszony. Teraz grzeję wodę w zbiorniku 500l z wężownicą i wykorzystuję jako CWU oraz do dogrzewania domu. Co za różnica kiedy wyprodukowaną energię zużyję? Najważniejsze, aby jak najmniej jej oddawać na magazyn. Bo to zawsze -20%!