Solar Energy Blog
0

Forum

Forum służy do wymiany pomysłów, uwag, spostrzeżeń, rozwiązań…
Zapraszamy do aktywnego udziału!
Przydatne skrót klawiszy:
alt+shift+h = pomoc edytora
alt+shift+z = dodatkowe menu edytora

 

WAŻNE: prośba ogromna o zakładanie nowych wątków, gdy pojawia się nowe zagadnienie. Aktualnie ciągną się pojedyncze tematy (“Kilka pytań nowicjusza”), które zaczęły się od uruchomienia falownika, a przeszły [wcale nie płynnie] do gwarancji i pomp ciepła. Jak Ci, którzy przyjdą po nas, mają się w tym odnaleźć???. Pytania nie związane z tematem danego wątku będą usuwane przez Administratora!

 

Nawigacja po forum
Musisz się zalogować jeżeli chcesz umieszczać wpisy i zakładać tematy.

Rejestracja na solarweb

Proszę o pomoc w rejestracji falownika. Chodzi ID, co to za nr i gdzie mam go szukać ? Czy to jest nr fabryczny. Trochę to utrudnione.

Panie Kazimierzu,

podłączenie falownika do Internetu nie jest trudne, o ile obejrzy się "Webinarium #01 :: Podłączenie Datamanagera do Internetu".  Znajomość ID karty Datamanagera nie jest tak naprawdę potrzebna.

Najlepiej jednak byłoby zlecić wykonanie tej konfiguracji firmie, która zainstalowała Panu system fotowoltaiczny.

Proszę również pamiętać o rejestracji falownika i bezpłatnym przedłużeniu gwarancji (również na portalu Solar.Web).

Serdecznie pozdrawiamy,
Fronius Polska

Produkujemy falowniki od 1992 roku!

Dzień dobry

Chciałem do swojego konta na solar web na której mam już jedną instalację pv dodać drugą. Falowniki połączone są ze sobą przewodem sieciowem. Jeden pracuje jako master z kartą datamanagera DRUGI FALOWNIK W WERSJI 'LIGHT' (TJ. BEZ DATAMANAGER'A). Dodam że w wolne gniazda w pierwszym i drugim  falowniku umieszczone są terminatory. Jestem właścicielem obydwu instalacji natomiast uprawnienia nadzorcy ma firma która instalowała pierwszą instalację a ja drugą. Jak mogę dodać drugą instalację PV w solar web? Chciałbym aby obydwie instalacje PV były widoczne na moim koncie solar web. Proszę o pomoc.