Solar Energy Blog
0

Forum

Forum służy do wymiany pomysłów, uwag, spostrzeżeń, rozwiązań…
Zapraszamy do aktywnego udziału!
Przydatne skrót klawiszy:
alt+shift+h = pomoc edytora
alt+shift+z = dodatkowe menu edytora

 

WAŻNE: prośba ogromna o zakładanie nowych wątków, gdy pojawia się nowe zagadnienie. Aktualnie ciągną się pojedyncze tematy (“Kilka pytań nowicjusza”), które zaczęły się od uruchomienia falownika, a przeszły [wcale nie płynnie] do gwarancji i pomp ciepła. Jak Ci, którzy przyjdą po nas, mają się w tym odnaleźć???. Pytania nie związane z tematem danego wątku będą usuwane przez Administratora!

 

Nawigacja po forum
Musisz się zalogować jeżeli chcesz umieszczać wpisy i zakładać tematy.

Solar WEB offset - nie sumuje się

Miałem problemy z podłączeniem falownika do SolarWeb, uruchomiłem na nowo kreator, a on wygenerował mi nową instancję na SolarWeb - w efekcie straciłem informacje z poprzedniego okresu - trudno, co robić - ale od tego są pozycje offset w SolarWeb

I o ile pozycja Offset Przychód działa zgodnie z oczekiwaniem - jest sumowany do przychodu łącznie to:

pozycja offset [kWh] nie działa - wpisuję tam jakąś wartość a produkcja łącznie (wykres) nadal podaje wartość bez offsetu.

Nikt nie korzysta z tych offsetów?

Mo to może inne pytanie do specjalistów z Froniusa. Po co jest ta wartość offset [kWh] w ustawieniach i do czego jest używana?

Witam,

Jest dokładnie tak jak Pan pisze, w polu offset możemy wpisać produkcję jaka została wykonana przed rozpoczęciem monitoringu.

Dla próby wprowadziłem offset w mojej instalacji i też nie jest ona widoczna w zakładce "łącznie" - musi to być błąd po stronie platformy.

Pozdrawiam

Panowe z Froniusa! Może by to poprawić?

Zgłoście to wewnętrznie do grupy developującej SolarWeb.

Cytat z Piotr Wowra data 14 października 2019, 22:54

Witam,

Jest dokładnie tak jak Pan pisze, w polu offset możemy wpisać produkcję jaka została wykonana przed rozpoczęciem monitoringu.

Dla próby wprowadziłem offset w mojej instalacji i też nie jest ona widoczna w zakładce "łącznie" - musi to być błąd po stronie platformy.

Pozdrawiam

Dzień dobry,

Okazuje się, że to nie błąd tylko "feature".

Nie ma takiego miejsca na platformie, gdzie jest pokazywana produkcja łącznie. Na wykresach owszem, ale dla wybranego urządzenia.

Pozdrawiam serdecznie

Dziękuję, choć po tej odpowiedzi mam jakiś takie niedosyt 🙂

Mam nadzieję że uzupełnią platformę o miejsce gdzie taka suma będzie pokazywana? Może być na stronie głównej gdzie są podawane wartości dzienne/miesięczne/roczne/globalne?

A czy na wykresie "Produkcja, Łącznie" będzie widoczny offset ?

 

Co ciekawe a aplikacji mobilnej na Androida w pozycji Łącznie JEST uwzględniany offset. Panowie z Fronius - może by tak to poprawić?

Proszę o pomoc:

Offset ustawiony, niestety aplikacja Android oraz odczyt z solarweb.com nie sumuje wartości offset z łączną produkcją.