Solar Energy Blog
0

Forum

Forum służy do wymiany pomysłów, uwag, spostrzeżeń, rozwiązań…
Zapraszamy do aktywnego udziału!
Przydatne skrót klawiszy:
alt+shift+h = pomoc edytora
alt+shift+z = dodatkowe menu edytora

 

WAŻNE: prośba ogromna o zakładanie nowych wątków, gdy pojawia się nowe zagadnienie. Aktualnie ciągną się pojedyncze tematy (“Kilka pytań nowicjusza”), które zaczęły się od uruchomienia falownika, a przeszły [wcale nie płynnie] do gwarancji i pomp ciepła. Jak Ci, którzy przyjdą po nas, mają się w tym odnaleźć???. Pytania nie związane z tematem danego wątku będą usuwane przez Administratora!

 

Nawigacja po forum
Musisz się zalogować jeżeli chcesz umieszczać wpisy i zakładać tematy.

Status #522 - sporadycznie pojawiający się po zmierzchu...

Sporadycznie po zmierzchu, czasami w nocy pojawia się komunikat #522. O ile 306 i 307 są zrozumiałem i nie wymagają interwencji to 522 wymaga potwierdzenia żeby zniknął. Jaka może być przyczyna pojawiania się... czy da się wyeliminować?

Z instrukcji serwisowej to jedynie pasuje mi 3. DC voltage too low for feedin
ale to jest dubel z kodu 307...

Ja mam ten problem codziennie wieczorem błąd 522

Dopiero po zatwierdzeniu błędu przechodzi w tryb uśpienia

Serwisant chyba się obraził albo nie wie co jest grane nie odzywa się od miesiąca

 

Witam Panów,

 

Kod stanu 522 oznacza zbyt małe napięcie DC na MPPT 1 ( ten kod znajduje się w  instrukcji jak większość podstawowych kodów). Jest to normalny komunikat wieczorem/ w nocy.

 

 

Pozdrawiam

TSN

No ale falowniki nie przechodzi w tryb nocny cały czas szuka napięcia

 

Panie Piotrze,

 

Aby zahibernować falownik wieczorem należy w jego ustawieniach ( ustawienia --> ustawienia wyświetlacza --> tryb nocny (OFF)) zmienić tryb nocny na off. Falownik wyłączy się całkowicie do momentu pojawienia się napięcia po stronie DC.

Witam

Mam te same błędy "status 522 małe nap. fotow." i to samo dotyczy się 322. Na wejściu do falownika DC w słoneczny dzień jest 420V. Aktualizacja zrobiona prze USB nie pomogło. Na drugiej instalacji mam ok.500V na wejściu DC i wszystko śmiga. Co mogę z tym zrobić??