Solar Energy Blog
0

Forum

Forum służy do wymiany pomysłów, uwag, spostrzeżeń, rozwiązań…
Zapraszamy do aktywnego udziału!
Przydatne skrót klawiszy:
alt+shift+h = pomoc edytora
alt+shift+z = dodatkowe menu edytora

 

WAŻNE: prośba ogromna o zakładanie nowych wątków, gdy pojawia się nowe zagadnienie. Aktualnie ciągną się pojedyncze tematy (“Kilka pytań nowicjusza”), które zaczęły się od uruchomienia falownika, a przeszły [wcale nie płynnie] do gwarancji i pomp ciepła. Jak Ci, którzy przyjdą po nas, mają się w tym odnaleźć???. Pytania nie związane z tematem danego wątku będą usuwane przez Administratora!

 

Nawigacja po forum
Musisz się zalogować jeżeli chcesz umieszczać wpisy i zakładać tematy.

Sterowanie WE/WY

Witam,

przymierzam się do instalacji grzałki w moim zasobniku i chciałbym ją wysterować poprzez Ustawienia — przypisanie IO.

Rozumiem że muszę fizycznie połączyć stycznik z inverterem w złączu MdBus, i teraz pytanie laika w tej kwestii, jakim kablem, to podłączyc do której dziurki w złaczu mod bus i kolejna sprawa jak to poustawiac w edytorze EVU by on wiedział że się podłaczyłem pod odpowiednie złacze modbus ?

 

Dodane pliki:
  • Modbus.png
Waldemar Zielonka has reacted to this post.
Waldemar Zielonka

i czy taki przekaźnik się nada ? https://www.tim.pl/stycznik-mocy-8a-3p-12v-dc-1z-0r-dilem-10-g-12vdc-079594

Witam Panie Adamie,

Aby lepiej zrozumieć możliwości sterowania zapraszam do zapoznania się z artykułem https://www.forum-fronius.pl/zarzadzanie-produkowana-energia-przy-uzyciu-czterech-cyfrowych-wyjsc-datamanagera/. Są tam też opisane rodzaje przekaźników jakie można podłączyć do datmanagera. Ważne jest to że sumaryczna obciążalność prądowa tych wejść to 300 mA dla 4 wejść. Co do stycznika przez Pana przesłanego to nie znalazłem informacji o mocy cewki tego urządzenia. Należało by zadać to pytanie producentowi. My zalecamy moc cewki około 1,5 W. Wszystkie potrzebne informację znajdują się w w linku powyżej.

W razie pytań jesteśmy do dyspozycji

Pozdrawiam,
TSN