Solar Energy Blog
0

Forum

Forum służy do wymiany pomysłów, uwag, spostrzeżeń, rozwiązań…
Zapraszamy do aktywnego udziału!
Przydatne skrót klawiszy:
alt+shift+h = pomoc edytora
alt+shift+z = dodatkowe menu edytora

 

WAŻNE: prośba ogromna o zakładanie nowych wątków, gdy pojawia się nowe zagadnienie. Aktualnie ciągną się pojedyncze tematy (“Kilka pytań nowicjusza”), które zaczęły się od uruchomienia falownika, a przeszły [wcale nie płynnie] do gwarancji i pomp ciepła. Jak Ci, którzy przyjdą po nas, mają się w tym odnaleźć???. Pytania nie związane z tematem danego wątku będą usuwane przez Administratora!

 

Nawigacja po forum
Musisz się zalogować jeżeli chcesz umieszczać wpisy i zakładać tematy.

ucięta moc

PreviousPage 2 of 2

Myślę, że gra jest nie warta świeczki i instalacja jest zbilansowana bardzo dobrze. Taka sytuacja z wykresu zdarza się kilka dni w roku, zwykle albo słońce jest niżej, albo dzień pochmurny, albo temperatura wysoka, albo panele zakurzone itd. A za 3-4 lata wydajność paneli spadnie i górka odcięta zmaleje.

Więc nawet zakładając, że różnica jest faktycznie 300kWh rocznie (w co szczerze wątpię) to daje to jakieś 150zł przez powiedzmy 5lat zanim wydajność paneli spadnie. 700 zł, a falownik byłby droższy o 200. Czyli różnica wynosi 500zł w absolutnie najgorszym scenariuszu, rozłożona na 5 lat. Nie ma nad czym płakać.

Z drugiej strony gdybyś miał falownik 6kW i nigdy nie osiągnąłby maksimum to byś żałował, że nie dołożyłeś paneli bo falownik jest niewykorzystany.

Zgadzam się z niektórymi przedmówcami. Mieliśmy bardzo dobre warunki pogodowe, które sprawiły że występowało zjawisko ścinania produkcji. Instalacja dobrana jest prawidłowo.

PreviousPage 2 of 2