Solar Energy Blog
0

Forum

Forum służy do wymiany pomysłów, uwag, spostrzeżeń, rozwiązań…
Zapraszamy do aktywnego udziału!
Przydatne skrót klawiszy:
alt+shift+h = pomoc edytora
alt+shift+z = dodatkowe menu edytora

 

WAŻNE: prośba ogromna o zakładanie nowych wątków, gdy pojawia się nowe zagadnienie. Aktualnie ciągną się pojedyncze tematy (“Kilka pytań nowicjusza”), które zaczęły się od uruchomienia falownika, a przeszły [wcale nie płynnie] do gwarancji i pomp ciepła. Jak Ci, którzy przyjdą po nas, mają się w tym odnaleźć???. Pytania nie związane z tematem danego wątku będą usuwane przez Administratora!

 

Nawigacja po forum
Musisz się zalogować jeżeli chcesz umieszczać wpisy i zakładać tematy.

Ustawienie momentu ładowania BYD

Dzień dobry, posiadam falownik Fronius Symo Gen 24 8.0 oraz magazyn BYD HVS 10.2, czy istnieje jakakolwiek możliwość ustawienia czasu rozpoczęcia ładowania magazynu przez PV ? Chciałbym żeby mój magazyn zaczął ładować się z instalacji PV od godziny np 11:00 kiedy to mam duże napięcie na sieci, aby nie resetowało mi falownika. Gdy zaczyna się ładować od rana kiedy startuje produkcja o godzinie 12:00 przeważnie jest już pełny magazyn a nadprodukcje kieruje do sieci w szczycie podniesionego napięcia. Proszę o informację czy istnieje taka możliwość ustawienia falownika/magazynu.

Pozdrawiam

Szanowny Panie Arkadiuszu,

 

Ładowanie baterii z nadwyżek energii z PV jest automatyczne. Jeżeli licznik Fronius Smart Meter wykryje nadwyżkę energii zostaje wysłany komunikat do karty Datamanager a następnie do baterii o możliwości ładowania, dlatego też nie ma możliwości ustawienia ładowania o konkretnych godzinach  w przypadku nadwyżek z PV.

 

Pozdrawiam

Mariusz Majmurek

TSN

Arkadiusz P has reacted to this post.
Arkadiusz P

Serdecznie dziękuję za informację.

Pozdrawiam

Cytat z Mariusz Majmurek data 30 stycznia 2023, 13:43

Szanowny Panie Arkadiuszu,

 

Ładowanie baterii z nadwyżek energii z PV jest automatyczne. Jeżeli licznik Fronius Smart Meter wykryje nadwyżkę energii zostaje wysłany komunikat do karty Datamanager a następnie do baterii o możliwości ładowania, dlatego też nie ma możliwości ustawienia ładowania o konkretnych godzinach  w przypadku nadwyżek z PV.

 

Pozdrawiam

Mariusz Majmurek

TSN

Dzień dobry, czy to aby nie jest odpowiedź na moje pytanie ??? https://www.youtube.com/watch?v=4_bqhw3Iwhs    21:55 proszę tutaj zwrócić uwagę,