Solar Energy Blog
0

Forum

Forum służy do wymiany pomysłów, uwag, spostrzeżeń, rozwiązań…
Zapraszamy do aktywnego udziału!
Przydatne skrót klawiszy:
alt+shift+h = pomoc edytora
alt+shift+z = dodatkowe menu edytora

 

WAŻNE: prośba ogromna o zakładanie nowych wątków, gdy pojawia się nowe zagadnienie. Aktualnie ciągną się pojedyncze tematy (“Kilka pytań nowicjusza”), które zaczęły się od uruchomienia falownika, a przeszły [wcale nie płynnie] do gwarancji i pomp ciepła. Jak Ci, którzy przyjdą po nas, mają się w tym odnaleźć???. Pytania nie związane z tematem danego wątku będą usuwane przez Administratora!

 

Nawigacja po forum
Musisz się zalogować jeżeli chcesz umieszczać wpisy i zakładać tematy.

Zabezpieczenia DC oraz AC - omówienie tematyki

PreviousPage 2 of 4Next

Coś Ty się tego rozłączania toru N doczepił ? 🙂

Nie spotkałem jeszcze droższego takiego rozłącznika od aparatu RCD  (oczywiście porównujemy tą samą markę, serię , prąd znamionowy)

pierwszy lepszy przykład :

http://sklep-elektron.com/rozlacznik-izolacyjny-fr-304-3p-n-40-a-406486,id144.html

http://sklep-elektron.com/wylacznik-roznicowopradowy-legrand-p-304-b-r-p-4b-40a,id134.html

 

ehehe bo znalazłeś drogi sklep. Znajdź rozłącznik 3p+n tańszy od tej roznicowki co wskazałeś. Tor N ważna sprawa zapenwiają specjaliści trzeba tylko ustalić czy rożne zalecenia się wzajemnie nie wykluczają.

Dodane pliki:
  • legran.png

Zamiast zrzutu ekranu wstaw link do tego sklepu internetowego, razem z ceną rozłącznika - wtedy porównamy.

tutaj na temat toru N:

TagDiv Composer Draft

 

Dodane pliki:
  • tor-N.bmp

tak myślałem własnie o tej kreseczce a możesz wrzucić źródło tego obrazka?

Jeśli o doborze aparatu w kontekście poprawności technicznej całości instalacji ma decydować cena. To b. przepraszam ale......................! Co to w ogóle za kryterium.

 

 

 

 

 

 

Cytat z Bartosz Zaręba data 2 kwietnia 2020, 10:31

tak myślałem własnie o tej kreseczce a możesz wrzucić źródło tego obrazka?

no właśnie w tym szarym pasku podałem link ,ale nie działa

Cytat z Marian Jarzecki data 2 kwietnia 2020, 12:04

Jeśli o doborze aparatu w kontekście poprawności technicznej całości instalacji ma decydować cena. To b. przepraszam ale......................! Co to w ogóle za kryterium.

 

 

 

 

 

 

Jeśli ktoś ma trudności ze zrozumieniem kilku prostych zdań to b. przepraszam ............ Co to wogóle ma być za ocena sytuacji kiedy jest się od niej totalnie oderwanym??

Cytat z Marek Kasprzycki data 2 kwietnia 2020, 20:36
Cytat z Bartosz Zaręba data 2 kwietnia 2020, 10:31

tak myślałem własnie o tej kreseczce a możesz wrzucić źródło tego obrazka?

no właśnie w tym szarym pasku podałem link ,ale nie działa

a mógłbyś wstawic link poprostu jako tekst??

 

@ Bartosz Zaremba

Przepraszam za moją tępotę umysłową. Ale z Pańskiego wpisu nie wynikało że, miał Pan na stanowisku badawczym do dyspozycji, tanią RCD i droższy rozłącznik izolacyjny 3L+N. Wykonał Pan badania porównawcze i wyszło że, droższy aparat jest o np. o 3 ms "lepszy" (tor N był w stosunku do pozostałych później odłączany) od tańszego. To w nawiasie napisałem żeby uwidocznić że, chyba "kumam" o co chodzi! Z Pańskich dalszych wpisów wynika że, tak Pan sądzi. A to ZUPEŁNIE nie musi być prawdziwe (choć może). Ba, może być w niektórych egzemplarzach nawet odwrotnie. To jestem oderwany...................?

Zdaję się, ale tą materię ( certyfikaty i deklaracje ) to dołączają producenci powyższych aparatów na podstawie przeprowadzonych badań w laboratoriach własnych lub zleconych  w innych akredytowanych firmach np TES... , które są z kolei kontrolowane przez np Polskie Centrum Akredytacji. Więc , jeśli ktoś u siebie przeprowadza oficjalne badania, to musi mieć do tego jakieś dokumenty, a samo empiryczne podejście do tematu i  zrobienie testu na dwóch aparatach nie jest miarodajną oceną, a raczej powinno być traktowane jako ciekawostkę.

PreviousPage 2 of 4Next