Solar Energy Blog
0

Forum

Forum służy do wymiany pomysłów, uwag, spostrzeżeń, rozwiązań…
Zapraszamy do aktywnego udziału!
Przydatne skrót klawiszy:
alt+shift+h = pomoc edytora
alt+shift+z = dodatkowe menu edytora

 

WAŻNE: prośba ogromna o zakładanie nowych wątków, gdy pojawia się nowe zagadnienie. Aktualnie ciągną się pojedyncze tematy (“Kilka pytań nowicjusza”), które zaczęły się od uruchomienia falownika, a przeszły [wcale nie płynnie] do gwarancji i pomp ciepła. Jak Ci, którzy przyjdą po nas, mają się w tym odnaleźć???. Pytania nie związane z tematem danego wątku będą usuwane przez Administratora!

 

Nawigacja po forum
Musisz się zalogować jeżeli chcesz umieszczać wpisy i zakładać tematy.

Zachowanie falownika przy zaniku jednej fazy

Page 1 of 2Next

Kwestia podstawowa jak zachowuje się falownik w sytuacji zaniku jednej fazy (niezależnie której lub też konkretnej) czy się całkowicie wyłącza i nie ma zasilania na układ pamięci/zapisu danych i to co licznik w tym momencie wysyła nie jest odnotowane?

Gdy w sytuacji gdzie nie było jednej fazy w ciągu dnia przez parę godzin to przez ten czas brak jakichkolwiek danych z falownika/licznika. Czy falownik w tym momencie się całkiem wyłącza czy to kwestia trafienia na konkretną fazę która odpowiada za podtrzymanie zasilania dla układu pamięci?

Wydaje mi się że jak nie ma jednej fazy to falownik się wyłączy całkiem (miałem ostatnio taki przypadek u klienta). Przy zaniku jednej fazy jest dziura w wykresach - nawet zużycia.

wywali błąd 103, lub tez błąd 107 jeśli brak fazy L2 ew L3, przy braku L1 falownik nie bezie zasilany i przestanie działać

No właśnie nie było mnie wtedy i nie widziałem co się z nim dzieje... No i przez ten cały czas brak jakichkolwiek danych...

 

Cytat z Arkadiusz Głaz data 13 listopada 2020, 18:44

wywali błąd 103, lub tez błąd 107 jeśli brak fazy L2 ew L3, przy braku L1 falownik nie bezie zasilany i przestanie działać

Jest to gdzieś opisane czy twoje testy?

na szkoleniu we Froniusie o tym było oraz na ściance w ich laboratorium , a tutaj masz linka do dyskusji https://www.forum-fronius.pl/forum/topic/eksport-energii-z-falownika-do-sieci/

kar llo has reacted to this post.
kar llo

Ok dzięki

 

Cytat z Fronius Polska data 30 stycznia 2019, 09:54

Jeśli odepnie Pan fazę L2 lub L3 to falowniki wyświetli błąd #107.

Jeśli odepnie Pan L1 to falownik "zgaśnie".

Czyli w zależności od tego której fazy nie ma będzie różny błąd, ale ogólnie przy 2 fazach i tak produkcji nie będzie - dobrze rozumiem?

 

ale ogólnie przy 2 fazach i tak produkcji nie będzie - dobrze rozumiem?

Nie potwierdzę ale obstawiam że tak, wchodzi kwestia bezpieczeństwa.

fronius symo hybryd pracuje ( prznajmniej po chwili  )reszta z rodziny odbiera zanik fazy jako pracę wyspową, jeśli falownik jednak przetestuje sieć   że juz jest w normie z fazami to, falownik wznawia pracę

Cytat z Karllo data 13 listopada 2020, 19:59

No właśnie nie było mnie wtedy i nie widziałem co się z nim dzieje... No i przez ten cały czas brak jakichkolwiek danych...

 

Cytat z Arkadiusz Głaz data 13 listopada 2020, 18:44

wywali błąd 103, lub tez błąd 107 jeśli brak fazy L2 ew L3, przy braku L1 falownik nie bezie zasilany i przestanie działać

Jest to gdzieś opisane czy twoje testy?

Też się borykam z podobnym problemem. Regularnie, sobota lub niedziela błąd 103 ale na L2

 

Dodane pliki:
  • 1.jpg
  • 2.jpg
Page 1 of 2Next